Yaşam

İzmit’ten, Artvin’e bir yol hikayesi- Bölüm 1

Şairin dizelerinde dediği gibi; “Yolculuk, haydi kalkın gidiyoruz” dedik ve düştük Artvin yollarına

Ufuk BAGAN (Hür Kocaeli ) İzmit- Artvin-  Kısa adı KARBAFED olan, Kocaeli Artvin Batum ve Havalisi Dernekleri Federasyonu’nca biz gazeteciler için düzenlenen Artvin gezisi geride çok ama çok güzel anılar bıraktı bende. Bir rüya gibi, bir rüzgar gibi geldi geçti bu güzel insanların memleketine yaptığımız gezi.

Geziye ve katılan meslektaşlarım günlerdir Artvin haberlerini yazıp paylaşıyor. Bazıları gezdiğimiz ilçeleri tek tek ele alıp, belediye başkanları, devlet yetkilileri ve yöneticilerinin görüşlerini kaleme aldı ve almaya devam ediyor. Ben bu yazımda az da olsa yol hikayesinden bahsetmek istedim. İzlenimlerimi ve görüşlerimi siz Hür Kocaeli okurlarıyla paylaşıyorum.

Perşembe Pazarı’ndan yola çıktık

Şu anda otopark olarak kullanılan İzmit Perşembe Pazarı buluşma noktamızmış ne bileyim. Ben aslında Doğu Kışla Gençlik Merkezi’nde buluşacağız diye biliyordum. Gruptan yer değişikliği bildirilmiş ama ben telefon özürlü olduğum için okumamışım. Sonrasında apar topar buluşma noktasına ulaştım. Benden 10 dakika sonra da Nuri ve eşi geldi. Saat 16.15 sularında yolculuğumuz başladı.

Nikotin krizim tuttu maalesef

Sapanca üzerinden Düzce’ye doğru yolculuğumuz başladığında KARBAFED’in değerli başkanı Mikail Kalyoncu, yolculukla ilgili bizlere aydınlatıcı konuşma yaptı. Federasyonun yönetim kurulu üyelerinin de konuşmaları devam ederken aradan biraz zaman geçti. Ancak benim için geçmiyordu. Malum sigara tiryakiliği. Nikotin krizim tutmuştu. Başkandan mola istedim. Sağ olsun beni kırmadı. Ama bu krizi fırsata çeviren meslektaşlarım benden önce otobüsten inip tüttürüverdiler cıgaralarını. Tabi bu espri, alınmasınlar. Allah kimseyi sigara bağımlısı yapmasın.

İzmit’ten, Artvin’e bir yol hikayesi- Bölüm 1

Anılar canlandı, kahkahalar havada uçuştu

Sigara molasının ardından yine yola koyuluverdik. KARBAFED yönetiminin isteği üzerine gezide bulunan meslektaşlarım ve ben de dahil olmak üzere meslekteki anılarımızı mikrofon başına geçerek paylaştık. Meğer ne bilmediğimiz güzel, bir o kadar da komik anılarımız varmış. Az önceki benim yarattığım kriz unutuldu ve moraller tavan yaptı.

İzmit’ten, Artvin’e bir yol hikayesi- Bölüm 1

Değerli Hür Kocaeli okurları. Yol hikayesinin ilk bölümü burada sonlandı. Yarın kaldığımız yerden devam. Yol hikayesi hayli uzun sürecek. Esenlikler diliyorum.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı