Eğitim

Kale Okulları yatırımlarını sürdürüyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde bir çok şirket yatırımlarını durdurmuş, hatta kurumlarını kapatma kararı almışken; Kale Okulları yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

Bu hafta Tuzla’da Tasarım Teknolojisi lisesi ile 24. şubesinin açılışını yapan Kale Okulları büyüyen bir marka olduğunu bir kez daha kanıtladı. Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın “1 milyon yazılımcı istihdamı yapacağız.” sözünden sonra hemen çalışmalara başlayan Kale Okulları yetkilileri Tuzla’daki Teknoloji Lisesi’nin, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü 12.05.2020 tarihli yazısı ile açılış onayını aldı. Böylelikle pandemi nedeniyle 1 kişiyi bile işsiz bırakmayan kurum yeni istihdamlar yaratmanın gururunu yaşıyor.

Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, “Bu zor süreçte milletimizin yanındayız, elimizden geleni eksik etmeden istihdama katkı sağlayacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın pandemi sürecini yönetme liderliğine güveniyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın mili duruşunu benimsiyoruz ve her daim devletimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Yeni kurumumuz inşallah birçok kişiye ekmek kapısı olacak. Mezun olan öğrencilerimiz  ise öncelikle vatanına sonra ailesine katkı sağlayacak. Okulumuz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı