Güncel

Kandıralılardan çevreci itiraz

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “Biz çöp yakma fabrikası yapmayacağız. Bertaraf tesisi kuracağız. Açıklamasının ardından Kocaeli Kandıralılar Derneği çevreci tepkilerini dile getirdi.

“Bertaraf tesisi de olsa Kandıra’da kurulmamalı”

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Abdurrahman Kaymak, 4.Başkan Günay Gülcü, 6.Başkan Erdal Baykara, Yönetim Kurulu üyesi Salim Yaşar  ile Denetim Kurulu üyeleri Ahsen Okyar ve İlker Altınten 25 Ocak’ta başlayacak Kandıra Akdemi – 3 programı çalışmalarını değerlendirmek için bir araya geldi.

Büyükakın’ın açıklaması değerlendirildi

Toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “Biz çöp yakma fabrikası yapmayacağız. Bertaraf tesisi kuracağız. İzmit’in bittiği Kandıra’nın başladığı F tipi cezaevinin güneyinde bir noktaya kurulacak” açıklaması da değerlendirildi.

“Yanlıştan dönmelerini diliyorum”

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Kaymak bu tesisin Kandıra sınırları içinde kurulmasına karşı çıkarak, “Kocaeli’nin Karadeniz’de sahili olan tek ilçesi. Bu imkanı kullanmayıp bu ilçede çöp depolama tesisi yapma iradesinde olan yöneticilerin bu yanlıştan dönmelerini diliyorum” dedi.

“Acurman’a katılıyoruz”

Kaymak, “Derneğin kurucularından Hüseyin Acurman’a katılıyoruz. Kandıra sınırları içinde böyle bir çalışmayı doğru bulmuyoruz. Bugün ‘Depolama alanı’ derler yarın fabrika olur. Derneğimiz adına konu ile ilgili geniş açıklama önümüzdeki hafta içinde yapılacak” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı