Siyaset

KESK, EMEP’e konuk oldu

KESK heyeti İstanbul mitingi öncesi EMEP'i ziyaret etti

Kocaeli’de KESK’e bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri pazar günü “Halk için bütçe demokratik ülke istiyoruz” sloganıyla gerçekleştirecekleri bölge mitingi öncesi siyasi partileri gezerek, destek istedi. Emek Partisi Kocaeli il örgütünü de ziyaret eden KESK heyeti birlikte mücadelenin önemine vurgu yaptı.

Emek Partisi Kocaeli İl başkanı Arzu Erkan ve parti yöneticilerinin karşıladığı KESK heyetinde,  BES Genel Başkanı Serpil Akpınar, Yapı Yol-Sen Genel Başkanı Nihat Bayram ve TÜM BEL-SEN MYK üyesi Ahmet Cüce de yer aldı.

KESK, EMEP’e konuk oldu

Görüşmede heyet adına söz alan BES Genel Başkanı Serpil Akpınar, KESK’in vergide adalet, insanca yaşanabilir bir ücret ve halkçı bir bütçe talebiyle dört bölgede miting yapma kararı aldığını belirterek, “Ekonomik kriz diğer toplumsal kesimler gibi kamu emekçileri içinde devasa boyutlara ulaşmış durumda. Toplu görüşme süreci sendikamızın tüm itirazlarına karşılık kamu emekçilerinin aleyhine sonuçlandı. Bu nedenle hem ek zam talebimiz, hem de halkçı bir bütçe talebiyle KESK olarak bölge mitingleri yapma kararı aldık” dedi.

KESK, EMEP’e konuk oldu

“Emekçiler için turnusol kağıdı”

Bütçelerin,  hükümetlerin sınıfsal konumu ve kime hizmet ettiklerinin görülmesi açısından emekçiler için turnusol kağıdı olduğunu söyleyen EMEP İl başkanı Arzu Erkan, bu dönemde KESK tarafından halk için bütçe talebiyle yapılacak mitingin önemine vurgu yaptı. Partilerinin bu dönemde vergide adalet, insan onuruna yaraşır bir asgari ücret talebiyle bir çalışma sürdürdüklerini kaydeden Erkan, “Elbette ki parti olarak bu mitingde yerimizi alacağız. Ekonomik krizin yükünün emekçilere ödetilmemesi için emek ve demokrasi güçlerinin en yakıcı talepler etrafında bir araya gelmesi önemli” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı