Yaşam

Kitap Fuarı son gün devleri ağırladı

Kocaeli 12. Uluslararası Kitap Fuarı bu yıl 9 günlük serüvenini tamamlayarak okuyucularına veda etti

Mustafa Göksel (Hür Kocaeli) İzmit- Özellikle son gün izleyiciler fuara daha çok yığıldı. Okuyucular ve vatandaşlar yoğun imza kuyrukları oluşturdu. En başta usta mizah, güçlü kalem, usta tiyatrocu, sinema ve dublaj sanatçısı duayen komedyen Zafer Algöz okuyucuları ile buluştu. Saatlerce süren imza trafiğinde Algöz herkesle ilgilendi. Keş OnThe Teybıl ve Haşırt The Blakbord isimli kitapları yoğun ilgi gördü.

Kitap Fuarı son gün devleri ağırladı

Daha sonra Emekli Tuğgeneral HEPAR (Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı) stratejist, araştırmacı ve yazar Osman Pamukoğlu, okuyucuları ile kitaplarını imzalayarak buluştu. Osman Pamukoğlu’nun imza trafiği herkesle tek tek fotoğraf çekilmesi ve özel olarak hatırını sorması ve alakası dolayısı ile daha uzun sürdü. Pamukoğlu’nun özellikle belgeselini de yağtığı,  ‘Kan Uykusu’, ‘Savaş Sanatı’ ve en son çıkan eseri ‘III. Dünya Savaşı’ kitapları yoğun ilgi gördü.

Kitap Fuarı son gün devleri ağırladı

Fuarın en büyük bombası da duayen hoca Türk Tarih Kurumu eski Başkanı, uluslararası Türk Tarihi uzmanı Profesör Dr. İlber Ortaylı oldu. Yoğun bir imza seli yaşayan Ortaylı yoğun ilgi karşısında bir hayli mutluydu. Uzun kuyrukların oluştuğu imza seremonisinde asıl sürpriz İlber hocanın 82. Yaşına basması ve  dolayısıyla kendisine yapılan doğum günü kutlaması oldu.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu