Yaşam

Kocaeli, Hamza için uyumadı

"Hamza Yaşasın" etkinlikleri önceki gün Almanya kermesi ile başladı

Almanya kermesinde Almanya’da yaşayan Hamza’nın Umut Elçisi vatandaşlarımız tarafından toplanan eşyalar açık arttırma usulüyle alıcılarını buldu. Hamza’ya nefes olmak için var güçleriyle çalışan ekip şu ana kadar 300 bin Euro topladı. Ekip sözcüsü Vildan Emer “Hamza bizim çocuğumuz,  onun yaşaması için hepimiz onun annesiyiz. Burada onun sayesinde çok güzel bir aile olduk. Hamza’nın iyiliğini çevremize  yayıyoruz. Hep birlikte Hamza’mızı yaşatacağız”dedi.

Kocaeli, Hamza için uyumadı

Almanya kermesi devam ederken Kocaeli’de de eş zamanlı Umur Şirin’in, Hamza’nın anne ve babası ile birlikte açtıkları yayın başladı. Yayına katılanlar arasından tatlı bir açık arttırma iyilik yarışı başladı. Bu yarış tarafların 100 biner lira vermeleri ile sonlandı. Kapışmanın tarafları, “İyiliğe vesile olanlardan Allah razı olsun. Biz normal bir firmayız bizim ayarımızda 200 firma vardır. Burada olan hayrı görüyorlar ve sessiz kalıyor , keşke onlar  da bizim kadar yapmasalar, ama yapsalar, sessiz kalmasalar. Sessiz kalmaları üzüyor” dedi. Yayına bağlanarak  geçmiş olsun dileklerini ileten Recep Haldız ise 50 bin lira yardımda bulundu. Saat 22.00 de başlayan Umur Şirin’in iyilik hareketi saat 04.00’e kadar sürdü. 6 saat aralıksız yayın yapan Umur Şirin yapmış olduğu gönül hareketinden toplamda 1 milyon 100 bin liralık umut ışığı topladı.

Kocaeli, Hamza için uyumadı

Umur Şirin,  “Bu çocuğu bu halde görüp kafasını çeviren, kendisini bir sorgulasın, ben  nasıl bir çocuğun yaşamasına vesile olamam diye . Hamza’yı gören insan evladı kim olursa olsun, Allah onu iyilikte sınıyor. Yapacaksın, kurtulacaksın. Kapıların açılacak. Yokuşların düz olacak. Bu andan sonra hepimiz, Hamzoş’un abileri, amcalarıyız. Gelin bir iyilik yapın, bakın nasıl değişiyor hayatınız. Ben Hamza ile yatıp kalkmaya başladım. Hamza iyileşene kadar bu işin peşini bırakmayız” diye konuştu. Umut Eçileri “Hamza’ nın tedavisinin başlaması için sadece 37 günü kaldı. Yüzde 72 oranında bağış toplanan Hamza’yı Kocaeli’de bulunan herkes elinden geldiğinde yardım ederse 10 gün içinde Hamza’yı sağlığına kavuşturabiliriz.  Umur Şirin’i de aramızda Umut Elçisi olarak görmek bize müthiş bir güç kattı.  Hamza’ya nefes olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı