Sanat

Kocaeli’den doğan bir yıldız; Mustafa Çelik

Arkadaşlar Kocaeli'miz geçmiş kuşaklardan günümüze ülkemize ve dünyaya bir çok sanatçı yetiştirdi

Mustafa Göksel (Hür Kocaeli) İzmit-  Birçok değer buradan çıkarak ülkemizi temsil ettiler hem de bir sürü büyük sanat dallarında. Bunlardan son kuşağın temsilcilerinden birisi de usta oyuncu Mustafa Çelik oldu. Çelik hem kamera önü, hem de kamera arkasında senaryo yazarlığından, prodüksiyon amirliğine, oyunculuğa kadar bir çok işlere imza attı.

Kocaeli’den doğan bir yıldız; Mustafa Çelik

2 Kasım 1976 doğumlu Mustafa Çelik öğrenimini Kocaeli’de tamamladı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV bölümünden 1996’da mezun oldu. O dönemde daha 18-20li yaşlarda prodüksiyonlarda görev yaparak bölüm oyunculukları ile kamerada aktifti. Büyük usta Kartal Tibet, Orhan Oğuz ve Osman Sınav’ın yönettiği ve yapımcılığını Şevket & Jale Altuğ’ un yaptığı Süper Baba dizisinde hem prodüksiyon görevinde bulundu hem de konuk oyuncu olarak yer aldı. Bunun peşine usta yönetmen Ünal küpelinin yönettiği Bay Kamber dizisinde başrol büyük usta Kermal Sunal ile aynı kareyi paylaştı. Hulusi Kentmen’den sonra ikinci jenerasyonda Kocaeli’den Kemal Sunal ile aynı karede rol alan ikinci oyuncu ünvanını taşımaktadır.

Kocaeli’den doğan bir yıldız; Mustafa Çelik

Mustafa Çelik Osman Sınav’ın yapımcısı olduğu ve yönettiği Ekmek Teknesi dizisinde de prodüksiyon amirliği görevini üstlenirken yine dizide de konuk sanatçı olarak yer aldı. Bu proje ona daha büyük rollerin kapılarını açtı. Usta oyuncu Çelik sırasıyla ‘Gassal’ sinema filmi ile adını duyurdu. Daha sonra Şaşkın Bakkal sinema filmi ile çıkışını sürdüren usta oyuncu Çelik vücut yapısı haliyle sinema da aranan karakter ve tiplemelerden biri olmayı başardı.

Mustafa Çelik çeşitli senaryolarda kaleme almakla beraber Şafak Sezer ve tiyatrocu oyuncusu, senarist ve yönetmen Önder Açıkbaş ile olan yakın dostluğu sayesinde birlikte muhteşem projelere imza attı. Şafak Sezer ile birlikte rol aldığı Göktaşı sinema filminde Nevzat karakterine hayat verdi ve muhteşem ses getirerek yükselişini devam ettirdi. Peşine yine Önder Açıkbaş ile birlikte çektikleri Mazlum Kuzey Kuddusi sinema filminde ana kadroda yer alarak izleyicilerin beğenisini toplamaya devam etti.

Kocaeli’den doğan bir yıldız; Mustafa Çelik

Usta oyuncu daha sonra Aşk-ı Roman televizyon dizisinde Bidon karakteri ile başarısını sürdürürken bu rol ona bir çok muhteşem projelerin kapılarını açmaya devam etti.  Çelik şu sıralar ekranların Star TV’de yayınlanan Kazara Aşk’taki Akif Karakteri ile izleyici ile buluşuyor. Reytinglerde muhteşem bir grafik yakalayan dizinin ana kadrosunda olmaktan büyük keyif duyan Çelik, “Türk Halkına ve sanat camiamıza daha nice güzel ses getiren projeler ile hizmet etmeye devam edeceğim, her geçen gün artarak gördüğüm ilgi beni ziyadesi ile memnun ediyor” açıklamalarında bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu