Güncel

Kocaman’dan organik tarıma destek

Kartepe Belediyesi, tarımsal kalkınmaya da destek olmaya devam ediyor

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın seçim beyannamesinde yer alan tohum ve fide destekleri projesi kapsamında ilçe genelinde amatör veya profesyonel olarak  tarımla ilgilenen Kartepelilere ücretsiz olarak 51 bin fide dağıtıldı. Daha önce bu kapsamda “Her yıl 1100 adet meyve fidanı toprakla buluşuyor”  projesini de hayata geçiren Başkan Kocaman,  ata tohum ve fideleri ile organik üretime, milli ve yerli üretime destek olmak için tohum ve fide teşviklerinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Kocaman’dan organik tarıma destek

HER MAHALLEDE ÜCRETSİZ DAĞITILDI

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın talimatıyla, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm mahallerde salatalık, karpuz, kavun, domates, biber ve patlıcan fideleri Kartepelilere ücretsiz olarak dağıtıldı.Başkan Kocaman da dağıtıma eşlik ederek hemşerileriyle hasbihal etti.

Kocaman’dan organik tarıma destek

“TARIMSAL KALKINMA DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Hükümetimizin tarım vizyonu ve politikaları çerçevesinde, ata tohumu ve fide teşviklerimizle organik üretimi desteklemeyedevam ediyoruz. Bizlere emanet edilen cennet vatanımızı en iyi şekilde korumak, her bir karış toprağını en verimli şekilde kullanmak boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımızın evlerinden çıkamadığı bu süreçte biz onlara gidelim dedik.  Tam kapanma döneminde üreticimize ve tüketicimize, alışveriş zorluğu yaşatmadan, ilçemizdeki tarımı desteklemek, çocuklarımıza fideyle tanışarak fideden mahsüle giden süreci öğretebilmek ve tam kapanma döneminde hemşerilerimizin verimli ve üretken bir süreç geçirmelerini sağlamak için 51 bin adet meyve sebze fidemizi Kartepeli hemşerilerimizle buluşturduk” dedi.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu