Spor

Korkmaz hedef büyüttü

Burak Korkmaz’ın hedefi milli takım

Kocaeli Atlı Spor Kulübü baş antrenörü ve sporcusu Burak Korkmaz, 23-26 Haziran Tarihleri’nde yapılan 2022 Yılı Engel Atlama Türkiye Şampiyonası’nda 4 kategorinin 3’ünde birinci oldu ve Türkiye Şampiyonluğu elde etti. Kocaeli Atlı Spor Kulübü (KASK) Baş Antrenörü Burak Korkmaz, İstanbul Atlı Spor Kulübü (İASK) ev sahipliğinde düzenlenen Engel Atlama Türkiye Şampiyonası’nda 4 etabın 3’ünde birinci olarak Türkiye Şampiyonluğu’nu elde etti. 23-26 Haziran tarihlerinde İASK’nin Maslak’taki tesislerinde yapılan turnuvada Drossel Topas isimli atıyla tüm etapları hatasız tamamlayan binici olarak şampiyon olan Burak Korkmaz, Balkan Şampiyonası öncesi milli takıma seçilmek istediğini ve ülkemizi temsil etmek için can attığını kaydetti. Basın ile bir araya gelen ve gelecek hedeflerini anlatan 32 yaşındaki binici 2 yıldır KASK bünyesinde Kocaeli’yi turnuvalarda temsil ediyor.

Korkmaz hedef büyüttü

Kulübün fuar içinde bulunan tesislerinde yapılan basın toplantısına KASK Başkanı Savaş Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Nazmi Çankaya ve İbrahim Aydın, Kulüp Üyesi Mücahit Demircioğlu, şampiyon olan Drossel Topas isimli atın sahibi Fikret Yıldız ile Türkiye Şampiyonu olan KASK Baş Antrenörü Burak Korkmaz katıldı. Korkmaz, “Yaklaşık 2 yıldır Kocaeli Atlı Spor Kulübü’nde hem baş antrenör hem de sporcu olarak bulunuyorum. Sezonun en parlak dönemini bu zamanlarda yakaladık. 17 yıldır bu sporun içerisindeyim. 15 yaşından bu yana lisanslı sporcuyum. 2010 yılında antrenörlük belgemi aldım. İzmir Atlı Spor Kulübü’nden Kocaeli Atlı Spor Kulübü’ne transferim iki sene önce gerçekleşti. Kocaeli Atlı Spor Kulübü’ne davet edildiğimde, aile samimiyetinde karşılanmamı sağladıkları için buradan çok güzel bir elektrik aldım. Burada devam etme kararımda bu duygular etkili oldu. Başta Başkanımız Savaş Demirtaş’a ve sevgili yönetim kurulu ile at sahiplerimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Korkmaz hedef büyüttü

İstanbul Maslak’ta düzenlenen turnuvanın ilk gününde 38 at ve binici mücadele etti. Eleme etabını üçüncü geçen Korkmaz geriye kalan 3 etabın tamamını hata yapmadan birincilikle tamamladı ve Türkiye Şampiyonu oldu. Bu başarının önümüzdeki hafta yapılması planlanan milli takım seçmelerinde etkili olacağına inanan Burak Korkmaz, Eylül ayında yapılması planlanan Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek istediğini kaydetti. Korkmaz, “Türkiye Şampiyonası, milli takım seçmelerinin beşinci ayağıydı. Bu etaba gelene kadarki 4 müsabakaya da katıldık. Bu müsabakalarda da farklı dereceler elde etmiştik. En sonunda şampiyon olduk. Kendi adıma, Eylül Ayı’nda Balkan Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığımı düşünüyorum. Milli takım seçmeleri önümüzdeki hafta açıklanacak. Balkan Şampiyonası’nda Kocaeli Atlı Spor Kulübü sporcusu olarak ülkemizi temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu