Yaşam

Kürekçi’den davet var

MMO’un geleneksel üye kahvaltısı Monte Air Kafe’de düzenlendi Şube Başkanı Murat Kürekçi, önümüzdeki hafta yapılacak enerji verimliliği kongresine tüm vatandaşları davet etti

TMMOB’a bağlı Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, yeni döneme yüksek enerji ile başladı. Yeni dönemin ilk kahvaltısı SEKA Park’ta bulunan Monte Air Kafe’de düzenlendi. Kahvaltıya MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi, yönetim kurulu üyeleri ve oda üyeleri aileleriyle birlikte katıldı. Üyeler aylar sonra tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Kürekçi’den davet var

Kürekçi’den davet var

“Üyelerimizle buluşuyoruz”

MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi, “Kahvaltılarımız yeniden aylık periyotlarla devam edecek. Çeşitli faaliyetlerle üyelerimizi bir araya getirmeye devam ediyoruz. Kahvaltıya katılım oldukça yoğun bundan memnuniyet duyuyoruz. Sadece kahvaltılar değil Kasım ayı sonunda TMMOB’un 65 kuruluş yılı geleneksel gecesini kutlayacağız. 25. 40. ve 50. yılını dolduran meslektaşlarımıza onur plaketlerini sunacağız. Tüm meslektaşlarımın 18-22 Ekim tarihlerinde mühendislik mimarlık haftasını şimdiden kutluyorum” ifadelerini kullanarak, 19-20-21 Aralık 2019 tarihlerinde 3. Kocaeli Kent Sempozyumu’na da hazırlandıklarını belirtti.

Kürekçi’den davet var

“Odun-kömür dönemi”

Önümüzdeki hafta yapılacak enerji verimliliği kongresi ile ilgili de konuşan Kürekçi, “Enerji verimliliği kongresine hazırlanıyoruz. Bütün hazırlıklarımız tamam. Bu kongremizde serginin de olması bir fark yaratacak. Firmalar kendilerini ve ürünlerini sektördeki muhataplarına tanıtmış olacak. Katılımı önemsiyoruz. Kongrenin katılımın yüksek düzeyde olacağını umuyoruz. Gerek tüketici kullanıcıları bazında elektriğe, doğalgaza gelen zamlar tüketicileri de etkiliyor. İnsanlar artık doğalgaz kullanmak yerine yeniden odun ve kömür kullanımına dönüyor. Bu da havamızı büyük oranda kirletecektir. Böylece hava kirliliği ile mücadele ettiğimiz döneme gireceğiz” dedi.

Kürekçi’den davet var

“Kriz daha da derinleşecek”

Kürekçi, “Sanayinin çok önemli girdilerinden olan enerjinin maliyeti bir yıl içinde nerdeyse iki katına çıktı. Artık üretebilme kaabiliyetini ve bununla birlikte rekabet edebilme kabiliyetini yitirmeye başladık. Bu da ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizin daha da derinleşeceğine işaret ediyor. Böylesi bir dönemde gerek dünya gerekse Türkiye’de enerji verimliliğinin nereye gittiğini tartışıyor olmak üretim alanı ve tüketiciler önemli ışık tutacaktır. Bu kongre binalarda ulaşımda ve üretimde enerji verimliliğinin tartışıldığı sorunların masaya yatırılıp çözümler üretilmeye çalışıldığı önemli bir platform olacak” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı