Güncel

Kurtuluş etkinliğinde şehitler unutulmadı

İzmit’in kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü sebebiyle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve kent protokolü kahraman şehitleri andı

İzmit’in kurtuluşu kapsamında gerçekleşen törene İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye başkanvekili Yaşar Çakmak, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı Temsilcisi Deniz Piyade Albay Bedri Yalçın, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mücahit Keskin, İzmit İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İnanç Marım, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ile Kocaeli Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz katıldı.

Kurtuluş etkinliğinde şehitler unutulmadı

ŞEHİTLİĞE KARANFİL BIRAKILDI

İzmit Belediyesi, pandemi nedeniyle İzmit’in kurtuluşunun 99’uncu yılında küçük kapsamlı bir tören gerçekleştirdi. İlk etkinlik saat 10.00’da Kültür Tepesi’nde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Program Bağçeşme Namazgah Şehitliği’nde gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam ederken şehitliğe karanfil bırakılması ile sonlandı.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı