Yaşam

Manga, en büyük bayramı taçlandırdı

İzmitliler Cumhuriyet coşkusunu Manga konseriyle doyasıya yaşadı

Cumhuriyet Bayramı’na özel kutlamalarla İzmit’in her köşesinde bayram coşkusunu hissettiren İzmit Belediyesi, arabalı Manga konseri ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Pandemi süreci dolayısıyla arabalı olarak 41 AVM Otoparkı’nda gerçekleşen Manga konseri ile Cumhuriyet Bayramı tüm kentte aynı coşkuyla hissedildi. Türk alternatif rock müziğinin önemli temsilcilerinden Manga, Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, 41 Burda AVM Açık Otoparkı’nda İzmitlilerle buluştu. Pandemi koşullarına uyularak ve arabalı düzenlenen konserle, İzmitliler cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Manga. en büyük bayramı taçlandırdı

“Cumhuriyet, bizim her şeyimiz”

Cumhuriyetin 97. yılına özel düzenlenen arabalı Manga konseri öncesi konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; ‘‘Cumhuriyet bizim her şeyimiz, Atamızın bize emaneti olan bu cumhuriyeti; korumak, gelecek nesillere aktarmak, hepimizin, Türk gençliğinin görevi ve sorumluluğu. Biz de göreve geldiğimizden beri milli değerlerimizi ve milli bayramlarımızı en büyük coşkuyla, bu bayramlara yakışır, kahramanlarımızın bize emanet ettiği bu değerlere sımsıkı sarılarak kutlamak adına var gücümüzle bu coşkuyu, bu kentte yaşatmaya çalışıyoruz. Bugün burada bu coşkuya ortak olduğunuz için öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün anlamlı bir gün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun ve kurtuluşunun 97. yıl dönümü, hepimize, kentimize, çocuklarımıza, insanımıza kutlu olsun. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun değerli İzmitliler. Başta Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarına, bütün şehitlerimize rahmet diliyorum, bütün gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum, iyi ki bu vatanı bize emanet etmişler, iyi ki özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı bize armağan etmişler, bu anlamda Türk gençliği adına onurluyuz, gururluyuz, bugün İzmit’te bu coşkuyu hep beraber yaşıyoruz.’’ dedi.

Manga. en büyük bayramı taçlandırdı

Manga. en büyük bayramı taçlandırdı

İzmit marşı ile ‘Gülümse İzmit’im’

Gecenin sürprizi ise ilk kez seslendirilen İzmit Marşı oldu. Ersen Çelik’in yazdığı İzmit Marşı hakkında duygularını dile getiren Başkan Hürriyet; ‘‘İzmit’imizi marka kenti yapmak bizim idealimiz ve iddiamız. Ben de bugün ilk defa sizlerle dinliyorum, bana da sürpriz oldu. Hep hayalimde bir İzmit marşı vardı, İzmir’in olur neden İzmit’in olmasın, bir İzmit marşı yazalım demiştim sağ olsun bugün ilk defa İzmit’in marşını dinlemek nasip oldu. İnşallah dillere pelesenk olur, herkesin dilline takılır. İzmit marşımız var artık. Hayırlı ve uğurlu olsun. Çok güzel bir konserle bu günü taçlandırıyoruz. Gençlerin çok sevdiği gruplardan bir tanesi, Manga. Gençler bizim için kıymetli, gençlere dönük çalışmaya gayret ediyoruz. Bugün Manga konseriyle hep birlikte coşacağız. Hepinize iyi seyirler diliyorum, bayramınız kutlu olsun” dedi.

Manga. en büyük bayramı taçlandırdı

Manga. en büyük bayramı taçlandırdı

 

Manga. en büyük bayramı taçlandırdı

Bizim için bir gurur”

Manga grubu, sevilen şarkılarıyla iki saat boyunca İzmitlileri coşturdu. İzmitlilere seslenen Manga grubunun solisti Ferman Akgül; ‘‘8 ay sonra grubumuzun ilk konseri ve bu konseri İzmit’te 29 Ekim gibi özel bir günde gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Başta Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. 29 Ekim’de sahne almak bizim için çok büyük bir gurur ve şereftir arkadaşlar’’ diyerek İzmitlilerin bayramını kutladı.

Manga. en büyük bayramı taçlandırdı

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı