Güncel

Mardinli kadınlar dernekleşti

Kocaeli Mardinli Girişimci Kadınlar Derneği kuruluşunu ilan etti

Derneğin başkanlığını Büro Memur Sen 3 No.lu Şube Başkan Yardımcılığı, Tiyatro Biz Derneği Genel Sanat Yönetmenliği yapan Pelin Boz üstlendi. Başkan Boz, derneğin üreten kadınlar için büyük bir fırsat olduğunu dile getirerek İzmit Hacı Hasan Mahallesi Hacı Kasım Sokak Oğuz Saray Apartmanı’nda çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Önceleri birçok dernekte çalışmalar yapan Pelin Bozkuş, İzmit’te sosyal yönüyle geniş kesim tarafından tanınıyor. Aslen Mardinli olan Başkan Pelin Bozkuş, özellikle ekonomik gücü olmayan kadınlara yönelik yaptığı çalışmalarla biliniyor. Tekstil, gıda ve tarım alanında hanımların emek verdikleri ürünlerle başlangıç yapacaklarını ifade eden Bozkuş, dernek çatısı altında sanatsal çalışmalarda yer vereceklerini vurguladı.

“Tüm kadınları bekliyoruz”

Bozkuş yaptığı açıklamada, “Üreten her kadın için bir imkan oluşturuyoruz. Kadınlarımız fikirlerini, ürünlerini çalışmalarımıza dahil edebilir. Kapımız herkese açık. Mardinliler Derneği çatısı altında diğer bölgelerdeki kadınlara da kapılarının açık olduğunu söyleyen Bozkuş, “Mardinli, Rizeli, İzmitli hiç fark etmez bütün kadınlarımızı bekliyoruz. Elinin hamuruyla erkek işine karışma dönemi bitti, elinin hamuruyla eşine ekonomik destek veren kadınlar dönemi başladığını kadınlarımız yapacağımız çalışmalarla ispat edecektir” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu