Güncel

Mekanları cennet olsun

Şehrimizin 3 büyük çınarını daha ebediyete uğurladık

Mustafa Göksel (Hür Kocaeli) İzmit- Değerli okurlar çok üzgünüz yine bu güzel şehrimiz Kocaeli’mizden, İzmit’imizden yıllarca nice büyüklerimiz duayen insanlarımız geldi geçti. Hele ki 1576 Osmanlı döneminde yapılışından günümüze kadar hele de yaşadığımız dönemlerde Orta Cami olarak adlandırılan İzmit’imizin tarihi Fevziye Camii’nden kimleri ne yakınlarımızı büyüklerimizi uğurlamadık ki! Son iki günde şehrimizin  3 büyük çınarını kaybettik. Dün Önce :

CAFER ULUSOY AMCAMIZI KAYBETTİK

İlimizin siyasete belirli dönemlerde damga vuran köklü ve geniş ailelerinden olan Ulusoy ailesinin en yaşlı bireylerinden olan 85 yaşındaki Cafer Ulusoy’u, yakalandığı hastalık nedeniyle kaybettik.

Sefa Sirmen döneminde İzmit Belediye meclis üyeliği de yapan Ulusoy belirli bir dönemde PETROL-İŞ SENDİKASI genel başkanlığı da yaptı. Cenazesi İzmit Sanat Sokağı’ndaki evinden alınarak defnedildi.

Daha Sonra Yine :

YILMAZ HOROZAL AMCAMIZI  DA KAYBETTİK

İzmit Hacıhasan Mahallesi sakinlerinden, Kocaelispor’un  geçmiş dönem yöneticilerinden sevilen isim Yılmaz Horozal (84) vefat etti. Yılmaz Horozal Kocaeli’de uzun yıllar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren değerli bir işadamımızdı.

Merhume Ayla Horozal’ın eşi, Nevin Deniz, Nesrin Ergene, Aysun Özsoy ve Murat Horozal’ın babaları, Yılmaz Horozal’ın cenazesi bugün öğle namazını takiben Fevziye Camii’nden kaldırıldı.

Bir diğer büyük Çınarımız da :

İBRAHİM ÖNEN AMCAMIZI 101 YAŞINDA KAYBETTİK

Şehrimizin uzun yıllar hizmet veren köklü avukatlarından 1974-1976 yılları arasında Kocaeli Barosu Başkanlığı yapan ve Karabaş Mahallesi sakinlerinden, Müzeyyen Önen’in eşi, Esin Önen ile Merih Önen’in babaları, Avukat İbrahim Önen 101 yaşında yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı vefat etti.

Şehrimizde mesleğini en güzel şekilde icra eden ve geniş bir kesim tarafından da sevilen İbrahim Önen’ in cenazesi bugün öğlen namazından Fevziye camiinden kaldırıldı.  Hür Kocaeli ailesi olarak ebediyete uğurladığımız büyüklerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına sabırlar dileriz.

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu