Yaşam

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in girişimleriyle hayata geçirilen Sarısu Kampı, ziyaretçilerini adeta büyüledi

Ufuk Bagan (Hür Kocaeli) Kandıra- Dönemin belediye başkanı Nevzat Doğan tarafından ihmal edilen ve atıl durumda bırakılan İzmit Belediyesi Sarısu Gençlik Kampı, gerek konaklama tesisleri ve gerekse konusunda uzman personelin kusursuz hizmetiyle göz kamaştırıyor.

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

 

Gazetecilerden tam not

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in talimatları sonrası baştan aşağı elden geçirilen ve beş yıldızlı tatil köyüne dönüştürülen Kandıra’ya bağlı Sarısu köyünde bulunan kampın son konukları basın mensupları oldu. Kocaeli’de görev yapan yerel ve ulusal gazetelerin muhabirlerinin yanı sıra gazete sahipleri ve İnternet Gazeteleri Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri kampa tam not verdi. Geçtiğimiz hafta sonu kampa ağırlanan arasında İnternet Gazeteleri Derneği Başkanı Soner Kılıç ve Başkan Yardımcısı Mecit Ünal da vardı.

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

Black Duo Trio’dan mükemmel performans

Kandıra protokolü ve belediye eski başkanlarının da katıldığı ve kokteyl ile başlayan ağırlama ve tanıtım toplantısında sahne alan Black Duo Trio, kulakların pasını sildi. Yan flütte Ulaş İskenderoğlu, kemanda Nur Celil ve çelloda İrem Başdaş’dan oluşan üçlü, klasik ve jazz müziği eserleriyle izleyenleri büyülü bir atmosfere götürdü.

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

Murat Taylan, geceye renk kattı

Yenilen akşam yemeği sonrası sahneye çıkan Grup Sır, dilere pelesenk olmuş türkü ve şarkıları davetlilerle birlikte söyledi. Konserin bir bölümünde sahneye çağrılan ve istekleri geri çevirmeyen Tasavvuf Müziği sanatçısı ve İzmit Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nde görevli Murat Taylan geceye renk kattı.

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

İkizler, kampın maskotu oldu

Gecenin ilerleyen saatlerinde Grup Sır hareketli parçalarla davetliler coştururken, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Hakan Tanta, Özel Kalem Müdürü Duygu Çetiner, gazetecilerle birlikte piste çıkıp bol bol oynadı. İki günlük kampa katılan gazeteci Zeynep Yalçın Aksan’ın sevimli ikizleri Masal ve Kumsal, kampın adeta maskotu oldu.

Mezbelelikten beş yıldızlı tatil köyüne

Kamp ateşi olmazsa olmaz

Gecenin ilerleyen saatlerinde yakılan kamp ateşinin etrafında toplanan başkan ve gazeteciler haşlanmış ve közde mısır keyfi yaşarken, Murat Taylan elindeki mikrofonu davetlilere tutarak kimisine şarkı söyletti, kimisinin de anılarını aktarmasını sağladı. Bu arada Hakan Tanta esprileriyle ateş etrafında toplananları deyim yerindeyse kırdı geçirdi.

Gazeteciler güzel anılarla ayrıldı

Sarısu Gençlik Kampı ziyaretinin ikinci günündeyse gazeteciler doğa yürüyüşü ve sonrasında Sarısu deresinde kano gezintisi yaparken bazıları da denize girmeyi tercih etti. İzmit Belediyesi’ne bağlı SARBAŞ tarafında işletilen kampın çalışanları dört dörtlük hizmet verirken gazeteciler kamptan güzel anılarla ayrıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı