Yaşam

Mezunlar pilav gününde buluştu

İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği (İZSANDER) İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde 18’nci pilav gününde mezunları buluşturdu

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş ve İZSANDER Başkanı Halil Atay’ın ev sahipliğinde okul bahçesinde gerçekleştirilen pilav gününe İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Aktaş ve İZSANDER Başkanı Halil Atay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş,CHP İl Başkan Yardımcısı Harun Yıldız, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, Eski AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül,  AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, STK temsilcileri ve muzunlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İZSANDER Başkanı Halil Atay “Biz 2011 yılında derneğimizde görev almaya başladık. Gönüllülük esası üzerinden çalışmaya devam ediyoruz. Okulumuzun mezunu olan Tahir Büyükakın’ı genel sekreter olduğu dönemde kendisini ziyaret ettik. Kendisinden yönetim anlamında yardım istedik. Kendisi de bizlere ve eğitim kurumlarına desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Biz İZSANDER olarak bir ekibiz. Her işimizde birlikte hareket ediyoruz. Arkamızda bu okuldan mezun olmuş kahramanlarımız var. Bu güne kadar eski başkanlarımıza, yönetimlerine, tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Mezunlar pilav gününde buluştu

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Aktaş “ 74 yıllık bir deneyime sahip olan İzmit Sanat Okulunun bu güzel buluşma günün bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğer bugün Kocaeli bir sanayi kenti ise, okulumuzun mezunlarının payı gerçekten çok büyüktür. Derneğimiz İZSANDER ile öğrencilerimize hayatlarında destek olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin ülkelerine ve ailelerine faydalı olmalarını istiyoruz. İZSANDER gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerde başrol alıyor” diye konuştu.

Mezunlar pilav gününde buluştu

Aktaş’ın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “1986 mezunuyum ben. Aradan 33 sene geçmiş. İnsan duygulanıyor. Bu okul bizlere ve şehrimize çok şeyler kattı. Endüstri meslek lisesi bu kentin çok değerli bir markasıdır. Bizler bundan sonraki süreçte de elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Mezunlar pilav gününde buluştu

Büyükakın’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, “Ben bu okuldan mezun olmadım ama meslek lisesinden mezun olmanın gururunu hep yaşadım. Yıllarca meslek liselerinin önü kesildi. Artık meslek liseleri teşvik ediliyor. Meslek liseleri bizim için önemli. Sanayimizin bel kemiğini meslek liseleri oluşturuyor” dedi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı