Eğitim

Minik ustalara sertifika

Gölcük Meslek Edindirme Kursları (GÖLMEK) kapsamında 10-15 yaş arası çocuklar için açılan pasta kursu tamamlandı

Gölcük Meslek Edindirme Yaz Kursları (GÖLMEK) kapsamında İhsaniye Sosyal Merkezi’de 6 hafta önce 10-15 yaş çocuklar için Pasta Kursu açılmıştı. Çocukların Yaz tatilini değerlendirdiği kurs başarıyla tamamlanırken, Değirmendere Yalı Evleri’nde yapılan törenle çocuklara sertifikaları Usta Öğretici Emine Demir tarafından dağıtıldı.

PASTA USTASI OLDULAR

Gelen yoğun taleplerin değerlendirilmesi sonrasında Emine Demir’in usta öğreticiliğinde açılan, 6 hafta süren pasta kursuna, 4 grupta, 60 çocuk katıldı. Çocuklar kurs boyunca pasta ustası olmak için bilgi aldı ve şeker hamurlu kurabiyeden, cup keke, cakepopdan, porsiyon pastaya, tatlı ve tuzlu kurabiyeden, simd

iye kadar birçok çeşidi yapmayı öğrendi. Kursu başarıyla tamamlayan çocuklara kurs bitirme sertifikaları verildi. YAZ TATİLLERİNİ DEĞERLENDİRDİLER

Kurs sonunda bilgi veren Usta Öğretici Emine Demir şunları söyledi: “Bu yıl bir ilki gerçekleştirerek yaz kursları kapsamında 10-15 yaş arası çocuklarımıza Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle pasta kursu açtık. Çok büyük ilgi oldu. 6 hafta süren kursta, 15’lerli gruplarda 4 sınıf eğitim gördü. Kurs boyunca kızlarımız hamur işlerinde önemli bilgiler öğrendiler ve Yaz tatillerini böylece en iyi şekilde değerlendirmiş oldu.

Minik ustalara sertifika

Bugün de sertifikalarını dağıtmak için Değirmendere Yalı Evler’inde toplandık. Ben bir birinden marifetli kızlarımızı kutluyorum. Bundan sonra çok güzel pastalar ve tatlılar yapabilecekler. Bizlere bu imkanı veren Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’e de çok teşekkür ederiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı