Sanat

Nazım Hikmet, İzmit’te anıldı

Nazım Hikmet’in şarkılara dönüşen şiirleri, SDKM’de coşkuyla dinlendi

Lerzan Göremen (Hür Kocaeli) İzmit- Nazım Hikmet, doğumunun 120’nci yılında bir kez daha anıldı. Livaneli orkestrası, Ferhat Livaneli yönetiminde Nazım Hikmet’in 120. doğum yılı anısına seçme bir repertuarla seyirci önüne çıktı.

Nazım Hikmet, İzmit’te anıldı

İroni Ajans tarafından organize edilen ve Yahyakaptan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde; Nazım Hikmet şiirlerinden bestelenmiş şarkılardan oluşan repertuar geniş bir orkestra eşliğinde solistler; Serhad Raşa ve Seda Kırankaya tarafından seslendirildi.

Nazım Hikmet, İzmit’te anıldı

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ni hıncahınç dolduran sanatseverler, Livaneli orkestrasının eşliğinde sahne alan Serhad Raşa ve Seda Kırankaya’yı dakikalarca alkışladı.

Nazım Hikmet, İzmit’te anıldı

Livaneli Orkestrası, Zülfü Livaneli ile uzun yıllar çalışan müzisyenler ve çok sayıda  Livaneli albüm ve film müziklerinin yönetmenliğini yapmış Ferhat Livaneli tarafından kurulmuş bir müzik topluluğu. Büyük ozan Nazım Hikmet’in doğumunun 120’ci yılında sahne alan Serhad Raşa ve Seda Kırankaya konser sonrası İzmitli sanatseverlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Nazım Hikmet, İzmit’te anıldı

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu