Eğitim

Öğrenci ve veliler memnun kaldı

İzmit Belediyesi, AYT ve YDT’de de öğrenci ve velileri yalnız bırakmadı

İzmit Belediyesi, AYT ve YDT sınavına giren öğrenciler ve velileri için ilçe genelinde bulunan sınav merkezleri önünde stantlar kurarak su, kek ve meyve suyu ikramında bulundu, su tasarruf aparatı ve İzmit Kafası Dergisi’nin yeni sayısını dağıttı. Üniversiteye adım atacak olan öğrencilerin heyecanına ortak olan görevliler sık sık sosyal mesafe kuralı ile ilgili uyarılarda bulundular. Sınav stresiyle zorlu süreçlerden geçen öğrencilerin yanında olan İzmit Belediyesi, hem öğrencileri hem de velileri yalnız bırakmadı. Sabahın erken saatlerinde okullarda görev alan İzmit Belediyesi ekipleri, sınava girecek olan öğrencilere ve onları bekleyen ailelerine su, kek, meyve suyu, su tasarruf aparatı ve İzmit Kafası Dergisi dağıttı.

Öğrenci ve veliler memnun kaldı

ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİLER 

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Cem Güler, Kocaeli Üniversitesi A ve B Blok ile İzmit Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni, İzmit Belediyesi Koordinatörü Hakan Özkum 24 Kasım Anadolu Lisesi ve Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni, İzmit Belediyesi Koordinatörü Hakan Yalçın İzmit Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Sinan Dereli Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Öğrenci ve veliler memnun kaldı

İHTİYAÇLARINI SORDULAR

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Çetinkaya ve meclis üyesi Devrim Bal, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi ve 29 Ekim Ortaokulu’nda, İzmit Belediyesi Strateji Müdürü Cemal Taki Şahan Şehit Selçuk Gökdağ Ortaokulu, İbni Sina Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Namık Kemal Anadolu Lisesi’nde sınava giren öğrencilerin velileriyle görüşerek İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet adına ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu, öğrencilere de başarılar diledi.

ÖĞRENCİLER VE AİLELER MEMNUN

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) büyük heyecan içinde, ailelerin duaları eşliğinde yapıldı. Pandemi nedeniyle zorlu süreçlerden geçen ve sınav stresiyle baş etmek durumunda kalan öğrencilerin yanında olmak adına İzmit’in tüm okullarında stant açarak ikramda bulunan İzmit Belediyesi ekipleri, öğrencileri ve ailelerinden tam not aldı.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu