Sanat

Öğrenciler ustalarla buluştu

Gölcük Belediyesi tarafından unutulmaya yüz tutmuş, kültürel mirasımız olan sanatlarımızı genç kuşaklara aktarmak amacıyla hayata geçirilen “Öğrenciler Ustalarla Buluşuyor” etkinliği Sanat Galerisi’nde yapıldı.

Öğrenciler ustalarla buluştu

4 OKULDAN 60 ÖĞRENCİ KATILDI

Etkinlik kapsamında; İhsaniye Anadolu Lisesi, Gölcük Farabi Sağlık Meslek Lisesi, Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi ve Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 60 öğrenci, Taş Baskı ve Oyma Ustası Yasemin Ertaştan ile buluştu. Öğrenciler bu tarihsel sanatı tüm ayrıntılarıyla öğrenirken, etkinlik sonunda da sertifikalarını Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in elinden aldılar. Başkan Sezer’de tas baskı yaparken, öğrencilerle sohbet edip, yaptıklarını inceledi. Ayrıca Taş Baskı ve Oyma Ustası Yasemin Ertaştan’a katılımları için teşekkür plaketi verdi.

Öğrenciler ustalarla buluştu

BAŞKAN SEZER ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Başkan Sezer, “Taş Baskı ve Oyma Ustası Yasemin Ertaştan başta olmak üzere bu tarihsel sanatımızı en iyi şekilde öğrenerek hem yapmaya devam edeceklerini hem de arkadaşlarına öğreteceklerini düşündüğüm öğrencilerimize, katılımları için teşekkür ederim. Birbirinden güzel yaptıkları taş baskı ürünler için de ayrıca tebrik ederim” dedi.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

“Öğrenciler Ustalarla Buluşuyor” etkinlikleri, 13 Şubat Perşembe günü Kırkyama Ustası Sükeyne Tulan, 14 Şubat Cuma günü ise Çarpana ve Kilim Dokuma Ustası Ebru Deniz ile devam edecek. Unutulmaya yüz tutmuş, kültürel mirasımız olan bu önemli sanatları öğrenciler öğrenerek, gelecek kuşaklara aktarılmış olacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı