Yaşam

Orçullu gençler hasret giderdi

Orçul Gençlik Platformu, iki yıl aradan sonra gençlik buluşması düzenledi. Üyeler Balyanoz Koyu’nda hem hasret giderdi hem halay çekti

Kocaeli Çayırova’da Erzincan Refahiye Orçul yöresinden gençlerin bir araya gelmesi ile kurulan Orçul Gençlik Platformu, etkinliklerini sürdürüyor. Korona virüs pandemisi nedeniyle iki yıldır bir araya gelemeyen gençler, Darıca’nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Balyanoz Koyu’nda bir piknik düzenledi. 2017’den bu yana buluşmalarını gerçekleştiren Orçul Gençlik Platformu, son olarak Balyanoz Koyu’nda buluştu.

Orçullu gençler hasret giderdi

HEM EĞLENCE HEM SOHBET

Geçmiş dönem Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova Gençlik Kolları Başkanı Erdem Sünbül’ün kurucu başkanı olduğu Orçul Gençlik Platformu ‘Büyük Orçul Gençlik Buluşması’ ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı. Gençler iki yıl aradan sonra bir araya gelerek hasret giderdi. Balyanoz Koyu’nda festival tadında eğlence düzenleyen gençler; sazlı, türkülü, davullu zurnalı eğlence eşliğinde akşam saatlerine kadar bir arada oldu. Gençlerin coşkusuna ve eğlencesine Balyanoz Koyu’na gelen vatandaşlar da katıldı. Orçullu gençler, bu buluşmaların kendilerini motive ettiğini ifade ederek bir dahaki buluşma için şimdiden heyecanlı olduklarını söyledi.

Orçullu gençler hasret giderdi

“BİR ARADA OLMANIN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

Eğlenceyi düzenleyen Orçul Gençlik Platformu Başkanı Erdem Sünbül, “Oruçllu gençler olarak bir arada olmanın öneminin farkındayız. Bizler sevginin, dayanışmanın bu tür buluşmalardan geçtiğini biliyoruz. Bu yüzden kurulduğumuz günden bu yana sık sık bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Pandemi sebebiyle iki yıldır bir araya gelemiyorduk. Korona virüs tehlikesi geçerken bizler de artık buluşmanın zamanı gelmiştir diye bir eğlence düzenledik. Platform üyelerimiz de bu buluşmayı hasretle bekliyordu. Bir daha ki buluşmalarımız daha kapsamlı ve daha kalabalık olacaktır. Buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Orçullu gençler hasret giderdi

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu