Siyaset

Perinçek’ten Maduro’ya tebrik mesajı

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, Venezuela Cumhuriyeti Başkanı Nicolás Maduro’ya, Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’nin yerel seçimlerde elde ettiği zaferi kutlamak adına mesajı gönderdi

Perinçek mesajında; “Ekselansları Nicolás Maduro. Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Başkanı. Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi Genel Başkanı. Değerli yoldaş. Vatan Partisi olarak Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’nin yerel seçimlerde elde ettiği zaferi içtenlikle kutlarız. Sonuçlar sadece yerel siyasi rakiplere karşı bir zafer işareti değil, aynı zamanda Venezuela halkını manipüle etmeye ve kışkırtmaya aynı zamanda Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti’ni ve ordusunu zayıflatmaya çalışan emperyalist güçlere karşı da büyük bir zafer işaretidir.

Emperyalizme karşı mücadele tüm dünyada hız kazanıyor.  ABD emperyalizminin ve müttefiklerinin saldırganlığı, kuşatması ve yalanları mücadele eden ulusları yenmek için yeterli değildir.  Zaferiniz bu gerçeği bir kez daha gösterdi ve ABD emperyalistlerine emperyalist hegemonyalarının sonunun geldiğini gösteren güçlü bir cevap verdi.  Dolayısıyla bu zafer, mazlum milletlere çok kutuplu dünya için umut vermiştir ve onların mücadele kararlılıklarını artırmıştır.  Simon Bolivar ve Hugo Chavez’in devrimci mirası, bilge liderliğinizdeki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’nin yoğun mücadelesi sayesinde gelişiyor.  Bu vesileyle dayanışma duygularımızı ifade ediyor ve tüm Venezuelalıları sizin şahsınızda bir kez daha tebrik ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu