Magazin

Retrobüs ile geçmişe yolculuk

Pişmaniye Şenliği’nin ikinci gününde sahne alan ünlü müzik grubu Retrobüs 70’ler, 80’ler ve 90’larkonseptiyle İzmitlileri adeta geçmişe götürdü.

İzmit Belediyesi’nin pişmaniyeyi ulusal ve uluslararası anlamda tanıtmak ve adını duyurmak için organize ettiği Pişmaniye Şenliği’nin ikinci gününde ünlü sanatçılar İzmit Belediye Meydanı’nda sahne aldı. İlk olarak sahneye İzmitli sanatçı Mert Sela çıktı. Ardından 70’ler, 80’ler ve 90’lar konseptiyle nam salmış ünlü grup Retrobüs sahne aldı. Eğlencenin üst seviyeye çıktığı konser gecesine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eşi Murat Hürriyet, İzmit Belediye Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Hakan Tanta, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

MERT SELA’DAN FLAMENKO ESİNTİSİ

Pişmaniye Şenliği’nin ikinci günün ilk konserinde sahneye İzmitli sanatçı Mert Sela çıktı. İspanya’nın Malaga şehrinde klasik gitar ve Flamenko eğitimleri alan Sela, İzmitlilere unutulmaz bir resital sergiledi. İspanya’ya özgü Flamenko esintilerini İzmit Belediyesi Meydanı’nda vatandaşlar için söyledi.

Retrobüs ile geçmişe yolculuk

RETROBÜS GEÇMİŞE GÖTÜRDÜ

Pişmaniye Şenliği’nin ikinci gününün finalinde ise sahneye çıkan Retrobüs Grubu üyeleri İzmitlileri adeta geçmişe götürdü. Burada akbil değil, Rockbil geçiyor diyerek sahneye çıkan grup üyelerinden Fırat Şahverdi ve ekibi kıyafetleri, aksesuarları ve peruklarıyla 70’ler, 80’ler ve 90’lar yolculuğuna çıktı. Farklı bir konsepte sahip olan Retrobüs Gurubu İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Retrobüs ile geçmişe yolculuk

BAŞKAN HÜRRİYET EŞİYLE DANS ETTİ

Retrobüs Grubu’nun geçmişe ait konsepti konsere katılan vatandaşları mest ederken  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve eşi Murat Hürriyet Retrobüs Grubunun slow şarkılarında birlikte dans etti. Konserin ardından Başkan Hürriyet, Retrobüs Grubu üyelerine katkılarından dolayı plaket, pişmaniye ve çiçek takdim etti.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu