Güncel

Sakarya’yı gururlandırdılar

Şampiyonaya Sakarya’yı temsilen katılan başarılı sporcu Ezgi Topçu 40 Kiloda 1. Olurken, +73 kiloda Alperen Kondi 3. olarak derece aldı 

2022 yılı faaliyet programında yer alan “Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası” 13-14-15 Mayıs tarihlerinde Kahramanmaraş Merkez Spor Salonu’nda düzenlendi.

Sakarya’yı gururlandırdılar

Çaybaşı Yeni Köy Judo Kulübü sporcularından Ezgi Topçu ve Alperen Kondi elde ettikleri başarı ile Sakarya Çaybaşı Spor Kulübü Başkanı Kemal Şimşek, Kulüp Hocası Beytullah Tatar’ı gururlandırdı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, ‘’Hiçbir kurumdan faydalanmadan tamamen kendi imkanlarıyla başarı elde ettiler. Bu dereceler ilk değil son da olmayacak’’ ifadelerine yer verildi.

Sakarya’yı gururlandırdılar

63 ilden toplam 933 judo sporcusunun madalya için karşılaştığı şampiyonanın açılış töreninde Gençlik ve Spor Kahramanmaraş İl Müdürü Cemil Boz, Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç kısa birer konuşma yaparak katılan tüm ekiplere başarılar diledi. Açılış töreni için salona gelen il protokolü günün madalya kazanan sporcuların ödüllerini takdim etti.  Türkiye şampiyonu Sakaryalı sporcular milli takım formasıyla Eylül ayında Yunanistan’da yapılacak Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

Sakarya’yı gururlandırdılar

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu