Güncel

Şayir’den büyük başarı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası tarihinde bir ilke ve görülmemiş bir başarıya imza attı

Göreve geldiği günden bu yana Dilovası’nın köklü sorunlarının çözümü için canla başla çalışan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, son olarak Dilovası tarihinde büyük bir başarıya daha imza attı.

“BELEDİYE ÜZERİNDE HACİZ KALMAYACAK”

Başkan Şayir, önceki gün yapılan Dilovası Belediyesi meclis toplantısında yaptığı açıklamada Dilovası Belediyesi’nin kuruluşundan bu yana belediye üzerinde vatandaşlar ve kurumlar tarafından alacaklarına karşılık oluşan 2 bin 376 haciz dosyasının çözümü için başlattığı çalışmada sona gelindiğini belirterek yaklaşık 2 bin 226 tane haciz dosyasının kaldırıldığını, kalanların ise ödemelerinin yapıldığını,  üst yazılarının beklendiğini belirterek kısa sürede bir tek hacizli dosya kalmayacağını açıkladı.

Şayir’den büyük başarı

DİLOVASI TARİHİNDE BİR İLK

Dilovası Belediyesi tarihinde bir ilke imza attıklarını belirten Başkan Şayir, “Dilovası Belediyesi’nin kuruluşundan bu yana 2 bin 376 haciz dosyası vardı. Tabi bu haciz dosyaları hemen hemen yaptığımız ve yapacağımız her işlemde karşımıza çıkıyordu. Biz de bu sorunun çözümü için ve belediyenin çalışmalarının rahatlatılması için geçtiğimiz aylarda bir çalışma başlattık. Yaklaşık üç- dört ay içinde gelinen nokta da belediyemiz üzerindeki hacizlerin çoğunu kaldırdık. Kalan yaklaşık 150 haciz dosyasının da ödemelerini yaptık ve hacizlerin kaldırılması için icra dairelerinden yazıların gelmesini bekliyoruz.  İnşallah kısa sürede kalanların da yazıları geldikten sonra biz de bundan sonraki çalışmalarımızı ve planlarımızı gönül rahatlığıyla daha rahat bir şekilde yapmış olacağız” dedi.

Şayir’den büyük başarı

“DİLOVASI’NIN CAZİBESİ ARTIYOR”

Dilovası’nın kronikleşmiş sorunlarını çözmeye devam edeceklerini belirten Başkan Şayir, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Dilovası’nın geleceği için ne gerekirse yapıyoruz. Yola çıkarken hedefimizi; ‘Yükselen Şehir Dilovası’ olarak belirledik. Çok şükür bu güne kadar çıktığımız her yolda, yaptığımız her işte Rabbim yolumuzu açtı. İnşallah bundan sonra da Dilovası’na değer katmaya devam edeceğiz. Sorunlar çözüldükçe kentimiz gelişiyor, cazibesi artıyor” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu