Yaşam

Sevindikli Göleti yeni cazibe merkezi olacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Sevindikli Göleti çevresinde yapılacak proje için incelemelerde bulundu

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, özellikle hafta sonu sadece Kocaeli değil İstanbul’dan da vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Sevindikli Göleti’nin çevresinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcıları Osman Yurt ve Levent Yılmaz ve ilgili müdürlerle alanda inceleme yapan Başkan Söğüt, proje hakkında detaylı bilgi aldı.

Sevindikli Göleti yeni cazibe merkezi olacak

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Sevindikli Göleti’nin çevresini güzelleştireceklerini belirten Başkan Şener Söğüt, “Sevindikli Göleti sadece Körfezlilerin değil, Kocaeli’den hatta İstanbul’dan da hafta sonu vatandaşlarımızın rağbet gösterdiği bir bölge. Zaman zaman da çeşitli sivil toplum kuruluşlarımız balık tutma yarışmaları ve festivaller düzenliyor.

Sevindikli Göleti yeni cazibe merkezi olacak

DAHA DA GÜZEL OLACAK

Çevresini her yıl küçük dokunuşlarla güzelleştiriyorduk. Şimdi daha kapsamlı bir düzenleme yapacağız. 2.5 kilometrelik su hattı çekiyoruz çevresine. 40 adet piknik masasının montajına da arkadaşlarımız başladı. Zaten ilgi gören bir bölgeydi; cazibesini daha da arttıracak düzenlemeler yapıyoruz” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu