Ekonomi

Sınırları aştılar

İZGİM’in üreten kadınları, İstanbul Toptancılar Çarşısı’na ürün hazırlıyor

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) girişimci kadınları desteklemeye ve her geçen gün daha fazla kadına dokunarak onların istihdamını arttırmaya devam ediyor. İzmit Belediyesi’nin, kadınların maddi gücünü eline alabilmesi için sunduğu imkanlardan biri olan İZGİM’de üreten kadınlar İstanbul Toptancılar Çarşısı’na (İSTOÇ) ürün hazırlıyor.

Sınırları aştılar

İZGİM BÜYÜK BİR AİLE

Günlerinin büyük bir kısmını İZGİM bünyesindeki atölyelerinde geçiren girişimci kadınlar, atölyeler arasındaki dayanışmalarıyla İZGİM’de bir aile oluşturdu. İZGİM ailesinde oluşan samimi ortam girişimci kadınlara motivasyon olurken kendi ayakları üzerinde duran, gün geçtikçe daha fazla üretim ve satışla güçlenen kadınlar alanlarından en iyisi olmak için çaba sarf ediyor.

İSTOÇ’A ÜRÜNLER HAZIRLANIYOR

İZGİM Hediyelik Obje Atölyesi ve Mozaik Atölyesi dayanışma ve işbirliği yaparak İstanbul Toptancılar Çarşısı’na (İSTOÇ) ürün hazırlamaya devam ediyor. Girişimci kadınlar tarafından İZGİM Hediyelik Obje Atölyesi’nde üretilen mumluklar, Mozaik Atölyesi’ndeki kadınlar tarafından boyanarak mozaik işlemesi tamamlanıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu