Siyaset

“Sözümüzü tutarız”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Ellibeş, “Söz veririz ve sözümüzü tutarız” dedi

AK Parti Kartepe 65.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Partililerin yine salona sığmadığı programda büyük bir coşku hakimdi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “AK Parti söz verir ve verdiği her sözü tutar. Böyle bir Cumhurbaşkanını ve iktidarı milletimiz bırakır mı, bırakmaz. Bu güveni dolar saldırılarıyla yıkamazsınız, biz onu da aşacağız” dedi.

“Sözümüzü tutarız”

KARTEPE’DE COŞKULU DANIŞMA

Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen 65.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi’ne AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Milletvekilleri İlyas Şeker, Sami Çakır, Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti MKYK Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, MHP Kartepe İlçe Başkanı Hayati Dilek, AK Parti Kocaeli önceki dönem İl Başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediyesi önceki dönem  Başkanı Şükrü Karabalık, misafir ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, gençlik ve kadın kolları başkan ve yönetimleri, meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

“Sözümüzü tutarız”

KONUŞMALAR YAPILDI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Divan Başkanlığına Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Av.Furkan Ali Kandaz, Divan Başkan Yardımcılığı’na İlçe Yöneticisi Ömer Faruk Yıldız, Katip Üyeliklere Kadın Kolları İlçe Yöneticisi Canan Örseven ve Gençlik Kolları İlçe Yöneticisi  Av. Ömer Alp Atlı’nın seçilmesiyle başlayan Danışma Meclisi, AK Parti’nin 19 yıllık iktidarı döneminde yaptıklarını hızlıca özetleyen video gösterimiyle devam etti. İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bekir Enes Arslan ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif Durmuş’un selamlama konuşmasından sonra kürsüye Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman gelerek, yapılan hizmetleri ve gelecek planlarını anlattı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Milletvekili Sami Çakır da birer konuşma yaptılar.

“Sözümüzü tutarız”

“BİR ZORLUK VARSA BUNU AK PARTİ ÇÖZER”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, programda son konuşmayı yaparken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği her sözü bugüne kadar tuttuğunu hatırlatarak şöyle dedi: “Milletimiz bugün de AK Parti’ye güveniyor. Biliyor ki, bir zorluk varsa bunu da AK Parti çözer, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti yapar. Bunu geçmişte de birçok örnekle gördük. Türkiye’yi yıllarca kaos ve suni krizlerle yönetenlere karşın AK Parti, 19 yıllık iktidarı boyunca önüne çıkarılan her engeli aşarak, yılmadan, milletine ve ülkesine olan sevdasından bir gram kaybetmeden Türkiye’ye sayısız eser kazandır. Hak ve özgürlükler getirdi. Milli geliri yükseltti. Şimdi önümüzde küresel ölçekte ülke ekonomilerin yeniden düzen aldığı, pek çok alanda tıkanmaların yaşandığı bir dönemde geçiyoruz. Ama bugün de milletimiz biliyor ki, alınan tedbirlerle bu geçiş sürecini en az hasarla atlatacak ve aydınlık yarınlara doğru yol almaya devam edeceğiz. Yıkımdan, kargaşadan medet umanlara fırsat vermeden biz hedeflerimize yürüyeceğiz”

“Sözümüzü tutarız”

“DOLARLAR SİZİN OLSUN, BİZİM VATANIMIZ VAR”

“Bugün Türkiye’nin başında her sözünü tutan bir Başkan, sözünü tutan bir iktidar var. İşte daha dün İzmir’de depremde yıkılan konutların yerine yenileri bir yılda inşa edilip, depremzedelere teslim edildi. (Bir yılda 596 konut, 145 dükkan teslim edildi. 795 konut, 157 dükkan bitme aşamasına geldi. 14 bin seyirci kapasiteli Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu ve 96 tesis hizmete açıldı) Allah ülkemizi, milletimizi bu tür afetlerden korusun. Ancak mağdur olan vatandaşımızın her zaman yanında olan bir liderimiz ve hükümetimiz var. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, Van’dan, Muğla’ya İzmir’den, Karadeniz’e nerede bir afet yaşanmışsa devletimiz anında bu yaraları sarıyor, milletini yalnız bırakmıyor. Milletimiz söz veren ve sözünü tutan bir Cumhurbaşkanını, iktidarı bırakır mı; bırakmaz. Tekrar söylüyorum, bu güveni dolar saldırılarıyla yıkamazsınız. Biz onu da aşacağız. Dolarlar sizin olsun, Avrolar sizin olsun. Bizim vatanımız var, milletimiz var, Recep Tayip Erdoğan’ımız var. Bu milletin bağımsızlığını dolarla alamazsınız. Biz dik durmaya devam edeceğiz. Buradan teşkilatımıza da sesleniyorum. Aramıza fitneyi, fesatı sokmayacağız. Dik dur, eğilme dediğimiz Liderimizin ardında bizler de dik duracağız. Biriz, beraberiz, kardeşiz. Yardımlaşma içerisinde bu dayanışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Gümbür gümbür danışma meclislerimizi, hem de geniş katımlarla sonuç odaklı yapıyoruz. Teşkilatımızı dinliyoruz. Sorunları not alıp, çözüyoruz. Her ilçede, her yerde salonlara sığmıyoruz, taşıyoruz. Bu duygularla bir kez daha partimizin kuruluşundan bugüne sorumluluk üstlenen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu