Siyaset

Tekin, olumlu yaklaştı

Vatan Partisi’nin “Geniş Tabanlı Milli Hükümet” önerisine CHP’li Gürsel Tekin’den olumlu yaklaşım

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’de önümüzdeki dönem siyasi birlikteliklerin nasıl kurulması gerektiğine dair önemli açıklamalar yaptı. Perinçek, zorlukları yenmek için geniş tabanlı Vatan ve Üretim hükümetini önerdi: “Biz üretim ve istihdam odaklı ekonomiden yana olan Türkiye cephesindeyiz. Vatan Partisi’nin AK Parti, MHP ve CHP ile katılacağı, zorlukları paylaştıracak bir hükümet en iyi tercih olur.” CHP Milletvekili Gürsel Tekin de partilerinin böyle bir hükümette yer alıp almayacağıyla ilgili soruya “Siyasette her şey mümkündür. Bugünden ‘Onunla olur, onunla olmaz’ dersek mahcup oluruz” diye yanıt verdi.

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın Türkiye’nin Nabzı programında siyasi ittifaklar meselesi değerlendirildi. Yılmaz, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e önümüzdeki bir seçimde nasıl bir ittifakı tercih edeceklerini sordu. Doğu Perinçek Türkiye’nin siyasi ve ekonomik zorluklarını aşacak, geniş tabanlı Üreticilerin Milli Hükümetine işaret etti: “Biz üretim ve istihdam odaklı ekonomiden yana olan Türkiye cephesindeyiz. Türkiye gemisindeVatan ve Üretim hükûmetinin içinde yer alacağız. Vatan Partisi’nin AK Parti, MHP ve CHP ile katılacağı, zorlukları paylaştıracak ve yenecek bir hükümet Türkiye için en iyi tercih olur. Cumhurbaşkanına da burada önemli bir sorumluluk düşüyor”

“SİYASETTE HER ŞEY MÜMKÜN”

Tekin, “Kimlerin bizimle beraber olacağına önümüzdeki süreçte görülecek. Ancak biz kesinlikle Amerikan yanlısı bir ittifakta kesinlikle olmayacağız. HDP’nin içinde bulunduğu bir ittifakta asla olmayacağız” dedi.

“AK PARTİLİ, CHP’Lİ, MHP’Lİ VE VATAN PARTİLİ HÜKÜMET”

CHP Milletvekili Tekin, “Siyasette her şey mümkündür. Bugünden o onunla olur, bu onunla olmaz dersek mahcup oluruz” ifadelerini kullandı.

VEKİL TRANSFERİ TARTIŞMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin milletvekili transferleriyle Meclis’te grup kurma yoluna karşı siyasi partiler kanununda değişiklik talebini de yorumlayan Perinçek şunları söyledi: “Kanunlar arkasından dolanılsın, üstünden atlansın diye yapılmıyor. Kanunda hileye taraftar değiliz, kanun neyse gereği yapılmalıdır”

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı