Güncel

Tunaboylu Genel Disiplin Kurulu Başkanı oldu

İsmet Tunaboylu, yapılan kongre sonrası 2021 Tüm Emekliler Sendikası Genel Disiplin Kurulu Başkanlığı’na seçildi

Kendisiyle telefonla görüştüğümüz İsmet Tunaboylu seçim süreci ve ziyaretleri bizlere aktardı. İsmet Tunaboylu konuşmasında şunları aktardı: “2021 Tüm Emekliler Sendikası Genel Merkez Disiplin kurulu  ve Başkanı olarak başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu,  meclis grup başkanlarını ve milletvekillerini ziyaret ederek 14 milyon emeklinin sorunlarını anlattım, çok güzel görüşmeler yaptık.

Tunaboylu Genel Disiplin Kurulu Başkanı oldu

Ankara maratonumuz gün boyu devam etti. 2021 Tüm Emekliler Sendikası olarak 11 Mayıs 2022’de yaptığımız 1. 0lagan Genel Merkez seçimlerinde; Gn. Mrk. Disiplin Kurulu’na seçilmiş tüm Merkez Yürütme Kurulu Genel Başkanı, Genel Sekreteri ve diğer sekreterlik görevini belirledi. Ardından Genel Denetim Kurulu Başkanı ve yazmanı belirlenmişti. Önceki gün de biz Genel Disiplin Kurulu Başkanı ve yazmanı belirledik. Seçilen arkadaşlarımın tamamının oyunu alarak en yüksek bağımsız kurul olan Genel Disiplin Kurulu Başkanı oldum. Yazman Kayseri Şube Başkanı Recep Akın, üye Aydın Söke şube delegesi olan Saime Cantürk seçildi. Bizleri bu göreve layık gören ve tebrik eden başta Genel Başkan Salman Hürkardes olmak üzere genel sekreterimize, örgütlenme sekreterimize ve diğer sekreterlik görevinde görev alan merkez yürütme kurulu üyelerimize, bizleri destekleyen tüm şube temsilcilik başkanlarımıza yürütme kurulu üyelerimize, delegelerimize, 81 il ve ilçeden gelen ve en çok emek veren üyelerimize Genel Disiplin Kurulu Başkanı ve yönetimi olarak binlerce teşekkür ederim. Görevimizi layıkıyla yapacağımıza söz veriyoruz.

Tunaboylu Genel Disiplin Kurulu Başkanı oldu

Seçim sonrası TBMM’ye geçerek parti grup başkan vekillerini, Kayseri, Kocaeli, İstanbul, Manisa, İzmir, Ankara milletvekillerini ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek emeklilerin sorunlarını aktardık. Yılmadık, yılmayacağız.  Emekli sendikalarına getirilen yasaklar kalkıncaya kadar İktidarda olan hükümetle toplu sözleşme yapana kadar mücadelemiz sürecek”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu