Magazin

Türk Metal, MESS’e kalkan oldu

Türk Metal işyeri temsilcisi, Emek Partisi'nin 'MESS-Safe Köleliktir' başlıklı bildirisinin dağıtımını engellemeye çalıştı

Kocaeli Kartepe’de Arslanbey Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Federal Mogul fabrikası önünde bildiri dağıtılan Emek Partisi (EMEP) üyeleri engellenmeye çalışıldı. Metal patronlarının sendikası MESS’in metal işçilerini köle hale getirecek uygulaması ‘MESS-Safe’e dair yazdıkları bildiri ile Federal Mogul fabrikası önüne giden EMEP üyeleri, burada bildirileri işçilere ulaştırdı. Türk Metal temsilcisi Erkan Sağlam’ın müdahalesine kadar bildirilerini işçilere ulaştıran EMEP’liler, Sağlam’ın işçilerin elinden bildirileri alarak “Bunu burada dağıtamazsınız, defolun gidin” diyerek bağırdığını belirtti.

Türk Metal, MESS'e kalkan oldu

“METAL İŞÇİLERİNİ AYDINLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Siyasal bir partinin parti faaliyetlerinin engellendiğini söyleyen EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ise, işyeri temsilcisi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. İşçilerin aydınlatma çalışmalarının dün olduğu gibi bugün de sürdüğünü söyleyen Erkan, “Üyelerimiz Federal Mogul işyerinde daha önce de Türk Metal Sendikası işyeri temsilcilerinin gerek fiili gerekse de sözlü saldırılarına maruz kaldı. Bir işçi sendikasından beklenen işçi haklarına dönük saldırılar karşısında işçilerle birlikte mücadele etmesiyken bir kez daha Türk Metal temsilcileri bunun aksini yaparak patronlara kol kanat germiştir. Sorarız ‘MESS-Safe köleliktir’ başlıklı bir bildiri, metal patronlarının pandemiyi fırsata dönüştürerek işçilerin boynuna boyunduruk takılmasına karşı çıkan bir bildiri, Türk Metal temsilcilerini neden rahatsız etmiştir. Her fırsatta işçilerin karşısında bir tutum aldıklarını göstermek için bu gayret niye? Bir kez daha söyleyelim partimiz metal işçilerini her türlü saldırıya dair aydınlatmaya devam edecektir. Siyasi bir partinin faaliyetini engellemenin suç olduğunu bu kişiler de biliyor. Faaliyetimizi engellenmeye çalışanlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Türk Metal, MESS'e kalkan oldu

AYNI TEMSİLCİ ENPAY ÖNÜNDE İŞÇİYE SALDIRMIŞ!

2015 yılında metal fırtına sonrası Türk Metal’den istifa edip Birleşik Metal-İş Sendikasına geçen Enpay işçilerine Türk Metal temsilcileri saldırmış, bir Enpay işçisi yaralanmıştı. Fabrika önünde yaşanan saldırıda Erkan Sağlam’ın da olduğu, işçilere el hareketi yaptığı öğrenildi. O anlar Metal İşçilerinin Sesi sayfası tarafından paylaşılmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı