Güncel

Türk Ocakları’ndan Kurban Bayramı mesajı

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Demir, bayram mesajı yayınladı

Şube adına açıklama yapan Başkan Demir mesajında; “Saygıdeğer basın mensupları ve yüce Türk Milleti. Salgın hastalıklar, terör ve küresel oyunlara karşı varlığımızı dünya genelinde kararlı bir şekilde devam ettirdiğimiz zor bir zamanda bir bayram daha idrak ediyoruz.

Bu mübarek kurban bayramı vesilesi ile… Beddua söylemlerinin yerini dualara ve güzel sözlere bıraktığı… Kadınların ve çocukların, taciz, tecavüz şiddet ve öldürülme korkusu olmadan yaşadığı… Gençlerimizin değerler ve ilkeler üzere yetiştirildiği…

Nitelikli vasıflı ve ehil insanlarımızın gelecek ve işsizlik kaygısı taşımadan yaşadığı… İsrafın, usulsüzlüklerin ve ötekileştirilmenin kalmadığı… Büyük köprülerin imarı gibi gönül köprülerinin imarının da önemsendiği… Adaletin herkese ve hakkınca uygulandığı…

Çok sesliliğin zenginlik olarak kabul edildiği, tahammül duygusunun arttığı… En önemli ihtiyacımız olan birlik beraberlik ve hoşgörü söylemlerini ülkemizi yönetenlerin ağızlarından sıkça duyduğumuz yarınlara uyanmayı, yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Bu vesile ile şehit ve gazi ailelerimizin, şifa bekleyen gazilerimizin, yurt içinde ve yurt dışında güvenliğimiz, huzurumuz ve sağlığımız için canını dişine takarak çalışan asker, polis, doktor, hemşire ve kritik görevler icra eden tüm kamu görevlerimizin, Siz saygıdeğer basın mensuplarımızın ve bütün Türk Ulusunun bayramını kutluyoruz.

Başta peygamber efendimiz ve ehlibeyti olmak üzere… Var olduğumuz günden bugüne kadar canını, malını, ömrünü vatanı ve milleti için feda eden ecdadımızı, devletimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün Kuvayi Milliyecileri rahmet, minnet, şükran ve dualar ile anıyoruz. İnşallah bizimde varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Selam ve dua ile” ifadelerine yer verdi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu