Turizm

TÜRSAB’tan, “İPTAL ETME, ERTELE” Kampanyası

TÜRSAB Doğu Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkan Aytekin Şahinbaş, korona virüs nedeniyle sektörün yaşadığı sıkıntıları minimuma indirmek için TÜRSAB tarafından hayata geçirilecek olan ‘İptal Etme, Ertele’ kampanyasını duyurdu. Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Doğu Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Aytekin Şahinbaş,  yayımladığı basın bülteninde özetli şunları kaydetti: “Yeni tip korona virüs COVID-19’un tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ye de hızlı yayılması hepimizi oldukça etkiledi. Öncelikle Türkiye Seyahat Acentaları Doğu Marmara Bölge Temsil Kurulu olarak tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, normal hayatımıza sağlıklı halimizle en yakın tarihte dönmeyi diliyoruz.

TÜRSAB’tan, “İPTAL ETME, ERTELE” Kampanyası

ACENTALAR ZOR DURUMDA

Korona virüs, Türkiye’de her hayata, her sektöre etkileri çok fazla olmakla beraber; en fazla etkilenen sektörün başında turizm sektörü gelmektedir. Bu etki seyahat acentalarımızı oldukça sarsmıştır. Erken rezervasyon kapsamında satışı yapılan turlar, korona virüs salgını nedeniyle sektörün sekteye uğradığı bu dönemlerde, turistlerden gelen iptallerin yoğunluğu seyahat acentalarımızı oldukça zor duruma düşürmüştür. Tur programları yapılırken hizmet alınan kuruluşlara ödemeleri yapılmıştır.

HAYALLERİNDEN VAZGEÇME

“Acentalarımızın ellerinde ancak hizmet komisyonları kalmıştır. Acentaların turistlere hizmet sağladığı diğer kuruluşlara yapılan ödemeler geri alınamadığından, sektörün yaşadığı sıkıntıları minimuma indirmek için TÜRSAB tarafından düzenlenen #TatiliniİptalEtmeErtele,#HayallerindenVazgeçmeErtele,#VazgeçmeErtele kampanya yönüne gidilmesi bölge halkımızdan temennimizdir. Bölge halkımıza sağlıklı günler dileriz”

 

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı