Kültür

Yaman, Vanlılarda keledoş yedi

Kocaeli Vanlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, AK Parti Milletvekili Cemil Yaman’ı yöresel yemekleri olan keledoş ile ağırladı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir Kocaeli Vanlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne konuk oldu. Ziyarette AK Parti Milletvekili Cemil Yaman için Van’ın yöresel yemeği keledoş (Türkiye’nin yöresel adıyla Serhed-Behdînan bölgelerine ait yöresel bir Kürt yemeğidir. Yapılışı bu yörelere göre değişmektedir. Acılı veya acısız olarak yapılan yemeğin ana ürünü buğdaydır) ikram edildi.

YÖNETİM EKSİKSİZ KATILDI

Kocaeli Vanlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin geçtiğimiz gün TBMM çıkarmasında AK Parti Milletvekili Cemil Yaman’ı da ziyaret etmişti. AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, Van’ın yöresel yemeği keledoşu çok sevdiğini söylemişti. Bunun üzerine hemen kolları sıvayan dernek yönetimi, AK Parti Milletvekili Cemil Yaman’ı keledoş yemek için derneğe davet etti. Vekil Cemil Yaman’a ziyaretinde , İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir de eşlik etti. Dernek yönetimi ve üyeler yemekte tam kadro hazır bulundu.

Yaman, Vanlılarda keledoş yedi

“SİZLERİ GIPTAYLA GÖSTERİYORLAR”

Yemekten sonra Vanlılara seslenen AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, “Sizler yaşadığınız her yere güzellik katıyorsunuz. Van kültürü, medeniyetimizin önemli bir nişanesidir. Her bir Vanlı kardeşimiz de bunu temsil ediyor. Kocaeli yaşadığımız şehir cennetten bir parça. Vanlı kardeşlerimiz burada saygınlığıyla üretkenliğiyle samimiyetiyle her bulundukları ilçede kendilerini hissettiriyorlar. Vanlı hemşerilerimiz saygın bir yere sahiptir. Herkes hemşerilerimizi gıptayla gösterirler. Bu yüzden kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Ben de sizlerle gurur duyuyorum. Gerek Anadolu gerekse Van dünyanın en güzel coğrafyasına sahip. Beni bu güzel yemek ve sohbet ortamında ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi. Dernek Başkanı Fırat Güler ise davetlerini kırmayan Yaman ve beraberindekilere teşekkür etti

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı