Turizm

Yine düştük yollara -4-

Artvin sevdamız devam ediyor her ne kadar yazılara ara versek de…

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği gezi geçtiğimiz ay sona ermişti. Ancak benim izlenimlerim sona ermedi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan meslektaşımın da çinde bulunduğu etkinliğin ikinci gününe Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın verdiği kahvaltıda başladık. Başkan Orhan kalıcı turizmin bölgeye getireceği artıları bizlere aktardı.

Yine düştük yollara -4-

Mükellef bir kahvaltı sonrasında değerli başkanımıza veda ederek baraj gölüne doğru yol çıktık. Artvin Valiliği tarafından organize edilen baraj gölü turu öncesi nezih bir mekanda çaylar yudumlandı. Ben bir gece öncesinden Şavşat’ta konakladığımız otelde haberleri yazıncaya kadar sabah olmuştu. Uykulu gözlerle oturduğumuz kafede baraj turuna çıkmak işime gelmedi açıkçası. Çok şey kaçırdığımın farkındayım.  Ama olsun. Ben zaten Artvinliyim. Tedum bile.

Yine düştük yollara -4-

Ana eli öpülmez mi?

Bu bölümde meslektaşlarımın çektiği fotoğraflardan yararlanıyorum. Telif hakları bende saklı. Neyse. Kısa süren baraj gölü gezintisi sonrası KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu’nun memleketi Murgul’dayız. Bizler o güzelim Murgul’da çaylarımızı yudumlarken başkan Kalyoncu anasını ziyaret etti, elini öptü, hayır duasını aldı.

Yine düştük yollara -4-

Zip Line değil, İp Line

Yarı uykulu, yarı uyanık Murgul’dan çıktık yollara; Artvin’e doğru. Daha önce geçtiğim için deneme ihtiyacı hissetmedim. Nehrin iki yakasını birleştiren köprü var ama iplerle bağlı. İlk gezimizde zip line yapan başkan, “Zip line’den sonra İp Line” demişti. İşte şimdiki geziye katılanlar zip line değil ama ip line keyfini yaşadı. Geziye katılan arkadaşlar Atatepe ve Artvin’in güzelliklerini yaşarken ben, Artvin Valisi tarafından tahsis edilen DSİ Tesisleri’ne kaptan şoförlerimizle yola çıktım. Tesislere geldiğimizde manzara mükemmeldi. Bir iki fotoğraf çektikten sonra istirahate çekildim. Ehh. Dördüncü bölüm de bu kadar. Sonrası muhteşem. Kemalpaşa’yı bekleyin.

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu