Turizm

Yine düştük yollara -5 –

Artvin gezimizin en keyifli gününü yaşadık

Ufuk Bagan (Hür Kocaeli) Kemalpaşa– Yoğun gündem nedeniyle ara verdiğim Artvin izlenimlerimi siz okurlarımızla paylaşıyorum yeniden. KARBAFED’in biz gazeteciler için düzenlediği Artvin gezimizin en keyifli günündeyiz. Programa göre; Batum sınırında bulunan Kemalpaşa ilçesinde dört saat geçireceğiz. İsteyen arkadaşlar güneşlenip denize girecek, isteyenler de Kemalpaşa ilçesini gezecek. Yola çıktığımızdan beri harika giden hava o gün birdenbire tersine döndü. Güneş kendini bizden kaçırdı. Yağmur, sert rüzgar ne ararsanız var. Herşeye rağmen Kemalpaşa Belediye Başkanı Sayın Ergül Akçiçek’in harika ev sahipliğinde mükellef bir kahvaltı yaptık.

Yine düştük yollara -5 -

“Elleriyle çay servisi yaptı”

KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu ve Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Çelebi’nin sunumlarından sonra mükellef bir kahvaltıda ağırlandık. Bu arada zaten hastası olduğum mıhlamanın tadına doyamadım. Başkan bir ara kayboldu. Takip ettim. Bir de baktım ki sevgili Belediye Başkanı çay ocağının başına geçmiş, kendi elleriyle servis yapıyor. Çok hoşuma gitti.

Yine düştük yollara -5 -

“Karadeniz ile şaka olmaz”

Kahvaltı sonrası yağmurun da dinmesiyle geziye katılan meslektaşlarımız sahile inip hatıra pozu verdiler. Ben dalgaları fark ettim. Poza girmeyip fotoğraf çekmeyi tercih ettim. Bu tercihi yapanlardan biri de değerli dostum Vedat Tekin idi. Ben poz verenlere seslendim. “Dalgalara dikkat” Önemsemediler. Karadeniz ile şaka olur mu? Gelen dalga onları bellerine kadar ıslattı. Güzel bir anıydı.

Yine düştük yollara -5 -

Cemal Kaplan ceza verdi

Gezinin düzenlenmesinde emeği geçenlerden; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, “Fotoğraf karesine gir” diyen Vedat Tekin’e ceza kesti. Sonucunda Vedat Tekin başkana bir çift ayakkabı aldı.

Yine düştük yollara -5 -

Yağmura rağmen horon

Dalga saldırısı atlatıldıktan sonra bizleri mükemmel bir şekilde ağırlayan Zero Bar sahibi Turgay Altunkaya ve ekibinin müzik setinden çaldıkları Artvin havalarıyla başta Hemşin Horonu olmak üzere yöresel müziklerle günü güzelledik. Ayrılık vakti gelmişti. Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek başta olmak üzere bizleri mükemmel ağırlayan dostlara veda ederek Arhavi’ye doğru yola çıktık. İzlenimler şimdilik bu kadar. Kalın sağlıcakla.

Yine düştük yollara -5 -

 

 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu