Güncel

Yolun açık olsun ARKAFKON

Çiçeği burnunda, henüz emeklemeye başlayan konfederasyonu kutluyorum

Kısa adını yukarıda zikrettiğim konfederasyon tüm şartlara ve engellemelere rağmen kuruldu. Hayırlara vesile olmasını diliyorum öncelikle.Yaşanan süreci takip ettiğim için çok iyi biliyorum. Artvin derneklerinin bir araya getirilmesi, federasyon kurulması zor bir süreç. Bu süreçte kimlerin ne kadar fedakarlık yaptığı, kimlerin bu oluşuma çomak soktuğu bende saklı. Soranlara özelden cevap veririm.

Kısa adı KARBAFED olan Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu’nun çabaları sonucu ve tabi ki yanında olanların da destekleriyle konfederasyon hayata geçti. Buradan bir kez daha tebrik ediyorum.

Neler söylenmedi ki

Artvin ve Batum kökenli olup da oraları hiç görmeyenler için bir projeyi hayata geçirmişti başkan Kalyoncu. Evvelki yıl sekiz otobüsle Artvin ve ilçelerine götürdü bu yörede yaşayan Artvin ve Batum kökenlileri. Geçtiğimiz yıl da önce biz gazetecileri, sonra Artvin kökenli olup da oraları göremeyenleri götürdü o topraklara. Hay keşke götürmeseydi Mikail başkan. Vay efendim otobüsü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sağlamış, vay efendim gittiğimiz her yerde masrafları o yörenin belediyesi karşılamış. El insaf. Ben her iki gezide de şahidim federasyonun nasıl harcama yaptığına

Çamur at, izi kalsın

Kurulduğu günden bu yana çıtayı hep yükselten, Kocaeli ilinde farkındalık yaratan KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu’yu malum şer odakları ve bazı basın yayın organları; Cami eski imamı, Atatürk karşıtı olarak lanse etmeye çalıştı. Gerçekler ortada.

Sonuç: Çamur atsanız da iz kalmaz. Bu böyle biline.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı