Güncel

Zabıta, seyyar satıcılarla mücadelede kararlı

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İzmit'teki tüm caddeler, ana arterler, Fethiye Caddesi, İstiklal Caddesi dahil olmak üzere seyyar satıcılarla mücadeleyi sürdürüyor

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, “Esnafımızın haklarını korumak için tüm zabıta birimi olarak zaman gözetmeksizin mesai harcıyoruz. Basında çıkan bazı haberlerde olduğu gibi bazı seyyarlar çarşıya giriyor, tabii ki de bizim de gözümüzden kaçmış olabiliyor, fakat gelen şikayet ve ihbarları anında değerlendirilerek seyyar satıcılara müdahale ediliyor. Seyyar satıcıları önce sözlü olarak uyarıyoruz, arkadaşlar lütfen bu bölgelere gelmeyin burası yasak diyoruz, daha sonra tekrarlandığı takdirde yazılı uyarı vererek tekrar seyyar satıcıların o bölgelere gelmemesine engellemeye çalışıyoruz, aynı seyyar satıcılar tekrar geldiği takdirde kabahatler kanunu çerçevesinde cezai işlem uyguluyoruz cezaya rağmen tekrar geldiği takdirde mallarına el koyma hakkımız var ve bu hakkı kullanıyoruz” dedi.

Zabıta, seyyar satıcılarla mücadelede kararlı

Yetkililer, “Tabii ki de seyyar satıcıların da evlerini geçindirebilmek için mücadele ettiklerini biliyoruz, bu sebeple mallarına el koyma raddesine gelmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Seyyar satıcı problemi Tüm Türkiye’de olduğu gibi güzel İzmit’te de var ve biz bu problemi esnaf ve zabıta işbirliği ile çözmeye kararlıyız. Bu konuda esnaf arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz, ilk başta söylediğimiz gibi İzmit caddelerinde seyyar satıcılar ile mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, bundan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı