Siyaset

“12 Eylül Türkiye’nin utanç sürecine girdiği gündür”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, 12 Eylül darbesinin 38. Yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı

Andız, Türkiye’de demokrasinin 12 Eylül askeri darbesi ile derin bir yara aldığını vurguladı. 12 Eylül Türkiye’nin utanç sürecine girdiği gündür dedi.

“ÜLKEMİZ DEMOKRASİDEN UZAKLAŞMIŞ DURUMDA“

Andız, “Cumhuriyet Halk Partisi, tarihi boyunca ister askeri ister sivil olsun tüm darbelerin, darbeci girişimlerin karşısında olmuş bundan sonra da olmaya devam edecektir. Ancak ne yazık ki ülkemiz bugün darbelere karşı mücadele adı altında demokrasiden uzaklaşmış durumdadır. Unutulmamalıdır ki antidemokratik her girişimin panzehri, daha fazla demokrasi, aydınlanma ve özgürlüktür. Demokrasiden, anayasal özgürlüklerden korkanlar ancak karanlık odaklardır” diye konuştu.

“DARBELERİN PANZEHİRİ, DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKTÜR”

Emre Andız şöyle devam etti: “12 Eylül bir zihniyettir, Türkiye toplumunu sindirmek üzere uluslararası nifak odakları ve yerli işbirlikçiler eliyle tezgâhlanmış bir oyundur.  Bu oyunu bozmanın yolu kardeşliğimizi büyütmekten,  çağdaş, demokratik ve laik değerlere sahip çıkmaktan, aziz milletimizin birlikteliğinden geçmektedir. Eşit, özgür, demokratik ve çağdaş bir Türkiye için tüm darbeler ve darbecilerle, hesaplaşılmalıdır. Darbelerin panzehiri şiddet ve hukuksuzluk değil, demokrasi ve özgürlüktür”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu