Sanat

ÜSKÜDAR’DA KLARNET VE KANUNDAKİ USTALIK BULUŞTU

Düzenlediği etkinliklerle sanat dünyasının usta isimlerini İstanbullularla bir araya getiren Üsküdar Belediyesi, “Nev Nefes” buluşmasında bu kez kanun sevdalısı Göksel Baktagir’i İstanbullularla buluşturdu. Serkan Çağrı’nın klarnet, Göksel Baktagir’in kanundaki ustalıklarının damga vurduğu “Nev Nefes” buluşması sırasında, usta sanatçılar kendilerinden geçerek sanatlarını icra ederken büyük alkış aldı. Sanatçının ölümsüz eseri olan Katibim şarkısını kanun ve klarnette martı ve kuş sesleri çalarak icra ettikleri sırada, alkışlar çığ gibi büyüdü.

Üsküdar Belediyesi’nin İstanbulluları sanat ve sohbetle buluşturduğu mekanı Nev Mekan Sahil”de her ay farklı bir konuğunu konuk ağırlayan Serkan Çağrı, son programıyla izleyicisine unutulmayacak bir akşam yaşattı. Kanun icrasında geliştirdiği çok özel bir teknikle dünyanın en önemli kanun icracılarından biri olan Göksel Baktagir’i ağırlayan Çağrı, Göksel Baktagir’in kanundaki ustalığı önünde adeta saygı duruşunda bulundu.

“Nev Nefes” temasıyla düzenlenen buluşmada, sözlü ve enstrümantal olarak 400’den fazla esere imzasını atan Göksel Baktagir ile klarnet üstadı Serkan Çağrı, klarnet ve kanundaki ustalıklarını birleştirerek, katılımcılara benzersiz seremoni sundular. Baktagir’in Oyun Bitti, Yalnız Sen, Dermanın Sensin, Keyif, Hatırla Sevgili, Akdeniz, Atlantis, Katibim gibi şarkılarına eşlik eden katılımcılar, konser sırasında koro görevi gördü. Coşkunun hiç dinmediği buluşmada alkışlar, tüm Üsküdar’da yankılandı.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı