Siyaset

 “31 Mart’ta yüzde 57 alacağız”

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü Kocaeli’de 80 günde devr-i aleme hazırlandıklarını belirterek, “7 Ocak – 25 Mart arasında Kocaeli’de tüm seçmene kendimizi tanıtacağız. İttifak olarak da Kocaeli’de yüzde 57 oy alacağız” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.  Aydın Ünlü seçim döneminde gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında bilgi verirken, Cumhur İttifakının hassasiyetleri doğrultusunda, “Kartepe’de adayımızın adaylığını düşürdük, Darıca’da aday adayımızın adaylığını düşürdük, Çayırova’da aday adaylığını düşürdük” açıklamasında bulundu.

80 GÜNLÜK PROGRAM

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “3 aylık saha çalışmalarımızın sunumunu Cumartesi günü tüm kamuoyuna duyuracağız. MHP’nin neden Devlet Bahçeli, neden Cumhur İttifakı sorunlarının cevabını vereceğiz. MHP 80 günde devr-i alem yapacak. 80 günlük bir çalışma programını il yönetim ve SKM olarak oluşturulacak olan programla MHP kendi adaylarını ve çalışmalarını anlatacak. Her ilçe yönetici ve başkanı seçim bölgelerinde belediye başkan adayı gibi çalışacak. Görev almak isteyen tüm arkadaşlarımızı programa katacağız. Cumhur İttifakının önemini her yerde anlatıyoruz”

“KOCAELİ’DE HEDEFİMİZ YÜZDE 57”

Ünlü, “Benim liderim anlattı ama anlaşılır bir şekilde anlatmak istiyorum. AK Parti artı MHP eşittir Cumhur İttifakı. Kocaeli yüzde 56,7 oy aldık. Kocaeli’de 31 Mart seçimlerinde en az yüzde 57 almak zorundayız. Türkiye toplamında yüzde 5 hedef koyan liderimize 31 Mart seçimleri için en az yüzde 57 oy alacağız diyoruz. MHP’nin İl SKM başkanlığına MHK üyemiz Erkan Azeri görevlendirilmiştir” dedi.

“ODABAŞ MHP’Yİ KULLANMASIN”

Darıca aday adayının düşürülmesi ile ilgili konuşan Ünlü, “MHP kurumsal bir siyasi partidir. Aday adayına il veya ilçe teşkilatı bitti diyorsa bitmiştir. Ahmet Odabaş 2011’de bağımsız milletvekili adayı olduğunda neler söylediğini kendisi daha iyi bilir. 12 ilçede ve Büyükşehirde aday adaylarımız mevcuttur. Verilecek görevlerle herkes göreve hazırdır. Ama MHP Cumhur İttifakının hassasiyetini bilen bir parti olarak aday adaylarından Kartepe’de aday adaylığını düşürdük, Darıca’da aday adaylığını düşürdük, Çayırova’da aday adaylığını düşürdük. Biz bunları Cumhur İttifakı’nın sağlıklı kalması için yapıyoruz. Kimse seçime hazırlanmazken biz SİM merkezleri ile çalışmaları başlattık. MHP liderini dinleyen bir parti olarak Ankara’yı yakından takip etmektedir” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu