Siyaset

9-0,  uzatmalar da bitti

Türk Milli futbol takımı bile bu kadar gol yememişti

“Hak, hukuk, adalet, “, “Çoğulcu demokrasi”, “Özgür söylem”, “ Çok seslilik”.

*****

Bunlar size neyi çağrıştırıyor bilmem ama, Cumhuriyet Halk Partisi’nin olmazsa olmazlarıydı. Ta ki Sayın Baykal’a yapılan (Ki benim görüşüm) kumpasa kadar.

*****

İyi bir bürokrat, İsviçre modeli bir siyasetçi, en iyi ikinci adam olabilir diye düşündüğüm Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dokuzuncu golü de yedi.

*****

CHP’nin son genel kurulunda kendine destek veren delegelerin bir kısmının güvenini kaybeden Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerinde Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı gösterdi.

*****

Bu birçok kesim tarafından İnce’yi harcama taktiği olarak yorumlandı. Ama ters tepti plan ve Sayın İnce partisinin 8 puan önünde 24 Haziran gününü noktaladı.

*****

Sonrasında gelinen süreç malum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Size önerilen onursal genel başkanlık teklifini bile kabullenmediniz.

*****

Çok eleştirdiğiniz korku yönetimini bir kez daha uyguladınız ve hala devam ediyorsunuz. Çok sahiplendiğiniz ve uğruna tarihi yürüyüş yaptığınız Sayın Enis Berberoğlu’nun aksine size karşı çıkanları tasfiye etmenin hesaplarını yapar oldunuz.

*****

Fazla uzatmayacağım Sayın Kılıçdaroğlu. Makamlar kalıcı, şahıslar geçicidir. Siz de birgün o makamdan gideceksiniz. Ama benim gönlümden geçen, onurunuzla, haysiyetinizle gitmek.

*****

Hatırlayın. 1999 seçimlerinde baraj altında kalan parti liderlerinden bazıları istifa ederek onurlu bir tavır sergilemişti. Sayın merhum Erdal İnönü de bir dönem sonunda istifa etmiş, ama Onursal Başkan olarak hafızalara kazanmıştı.

*****

Çok değil, hepi topu sekiz aylık bir partinin genel başkanı, onurlu bir tavır sergiledi ve genel başkanlığa aday olmayacağını ifşa etti. Kutluyorum.

*****

Harcamaya çalıştığınız Sayın Cumhurbaşkanı Adayı ve kritik barajı aşarak oyları yüzde 30’un üstüne taşıyan Muharrem İnce’nin taraftarı delegeler 600 imzayı geçti. ( Yazıyı yazdığım an itibariyle)

*****

Bu sayı kısa bir sürede daha da artacak. Sonuçta CHP Olağanüstü Kurultaya gidecek. Bu yerel seçimler öncesi 60 günlük kaybın yanı sıra mevcut belediyeleri kazanamama riskini beraberinde getirir.

*****

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; Maç 9-0 bitti. Uzatmaları da geçtik. Son düdük çaldı. Gelin, Sayın Meral Akşener gibi onurlu bir tavır sergileyin ve istifa edin. Çünkü olağanüstü kurultay hiçbir şey kazandırmaz ve kaybettirir. Haa.. Niyetiniz partiye kaybettirmekse, o sizin bileceğiniz iş.

Saygılarımla.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu