Kültür

Abhazlar buluştu

Sakarya Abhaz Derneği'nin yıl sonu etkinliği büyük bir coşkuyla gerçekleşti

Sakarya Abhaz Derneği’nin Yıl Sonu Etkinliği, Ozanlar Mahallesi Prof. Dr. Sebahattin Zaim Bulvarı üzerinde bulunan, Bganba Rada Canberk Kobaş’ın mimarlığını üstlendiği Sakarya Abhaz Derneği Hizmet Binası içindeki ‘SAD Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla düzenlenen törenle açıldı.

Abhazlar buluştu

Etkinlikte Sanat ve Kültür Bir Araya Geldi
Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD), 21 Mayıs Kafkas (Abhaz) Sürgünü anısına, Zerrin Kobaş Şamba ve Hafize Zorlu’nun küratörlüğünü yaptığı ‘Mahmut Faruk Kutlu Resim Sergisi’ ile ‘SAGÜSAD Fotoğraf Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında ayrıca Abhazca Çocuk Atölyesi, Apsınra Dans & Müzik Atölyesi, Abhaz Korosu, Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Dikiş Kursu Atölyesi ve Ayüçağa El Sanatları Sergisi de yer aldı.

Abhazlar buluştu

Etkinliğin ev sahipliğini Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bganba Oral Kobaş üstlendi. Açılışa, Abhazya’nın Türkiye Temsilcisi İbrahim Ayüzba, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Levent Belin, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Nalbant ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Kıral da katılım gösterdi. Sakarya Abhaz Derneği’nin bu yıl sonu etkinliği, sanat ve kültür dolu programıyla büyük beğeni toplarken, Abhaz kültürünü ve mirasını yaşatma konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu