Eğitim

Açılış, protokolü buluşturdu

Özel Beşduyu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, görkemli bir törenle açıldı

Kocaeli’nin tanınan iş adamlarından İsmail Andız’ın kızı Andız İnşaat Şirket sahibi Melike Andız Gürbüz ile ilimizin tanınmış doktorlarından  Uzman Dr. Suzan Tayfun Tanıdır’ın ortak girişimi ile faaliyete geçen Özel Beşduyu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi görkemli bir törenle açıldı.

Özel Beşduyu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Yeni Yazlık Mahallesi Leylek Sokak No.12 Gölcük /Kocaeli adresinde faaliyet göstermeye başladı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışa AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Cumhuriyet Savcısı Bülent Cansu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, CHP Kocaeli İl eski Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe eski  Başkanı Alparslan Seymen, KEO eski Başkanı Ahmet Pekin, Hatipköy Muhtarı Ali Yılmaz ve kurum müdürleri, kentin tanınmış birçok ismi ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Açılış, protokolü buluşturdu

ÖZEL EĞİTİM ODALARI, OYUN ALANLARI

Açılışta yapılan konuşmalarda kurumun yaşıtlarına göre fiziksel ve zihinsel engelli olan bireylerin bu engellerden kaynakları eğitim eksiklerini gidererek topluma kazandırılmasının amaçlandığı ifade edildi. Çeşitli eğitimler için hazırlanan odalardaki, oyun parkurları, gelişim araçları ve hazırlanan özel sınıflarda verilecek, eğitimlerle normal eğitimlerinin alacakları eğitimlerle gelişim konusundaki sorunlarını daha kısa sürede atlatacaklarının mümkün olduğuna dikkat çekildi.

Açılış, protokolü buluşturdu

ENGELLİ BİREYLERİN TOPLUMA UYUM SORUNU ÇÖZÜLECEK

Tecrübeli ve alanında uzman personeliyle işitme engelli, görme engelli, bedensel engelli ve zihinsel engelli bireylere destek eğitimleri ile yaygın gelişimsel bozukluklar, dil ve konuşma güçlüğü, özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı ile hizmet verecek.

Açılış, protokolü buluşturdu

“BU EĞİTİM KURUMUNUN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, ‘’Eğitim alanında yapılan her yatırımın bizim için çok büyük bir önemi vardır. Bu anlamda Özel Beşduyu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, bazı konularda sorun yaşayan, bireylerimizin topluma daha rahat adapte olabilmesi için, onlara çeşitli gelişim eğitimleri vererek uyum sürecini aşmalarına yardımcı olacaklardır. Bu da ülkemizin eğitim kurumları anlamında ne kadar başarılı işlere imza attığının çok büyük bir göstergesidir, dileriz ki bu kurum birçok çocuğumuza güzel hizmetleri vererek onların topluma yararlı bir birey olarak kazandırılmasına uzun bir süre hizmet eder’’ dedi.

Açılış, protokolü buluşturdu

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu