Siyaset

Alp, aday adaylığını ay sonu açıklayacak

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp haftalık olağan toplantısında gündemi değerlendirdi

Alp açıklamasında, kendisinin adaylık noktasında fikrinde bir değişiklik olmadığını, genel merkezden onay geldiği an aday adaylık açıklamasını yapacağını söyledi.

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp haftalık olağan basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Alp, “Öncelikle Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Tüm sendika çalışanlarının başı sağolsun, Gölcük’ün bir evladı olan Karacan için üzüntümü en derin şekilde içimde hissediyorum”  dedi.

Alp konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Sizlerinde yakından takip ettiği gibi aday adaylığı sürecini Cuma gününe kadar genel merkez talimatı ile uzatıldı. Dün itibariyle ciddi bir yoğunlukla düşünen, niyeti olan bir çok arkadaşımız sayısı 9 olan arkadaşlarımız başvurusunu yaptı. Bu sayı 10’ı geçecek diye tahmin ediyoruz. AK Parti’nin insan zenginliğini gösteren bir durum söz konusu. Kocaeli genelinde AK Parti’nin başvuruları 130’u geçerken, CHP’ye başvuru sadece 18. AK Parti’nin seçmen bazında da umudu, inancı, güveni koruduğunun açık bir göstergesi. Bu bizi gayet mutlu ve memnun ediyor”

“Bütün aday adaylarımız bizim için çok kıymetlidir” diyen Alp, “Aday adaylarımızın hepsinin ayrı ayrı güçlü yönleri var. Becerileri farklıdır. Tüm aday adaylarımız yetkindir. İşte bizim en büyük özelliğimiz bir çok isim aday adayı da çıksa. Sonuçta biz burada belediyeyi almaya kilitlenir, tek yumruk olur, kol kola girer, belediyeyi almanın mücadelesini veririz. Bizim de hedefimiz zaten bizim olan bir belediyeyi oy oranını arttırarak tekrar kazanmak, bayrağı daha yukarılara taşımaktır. Önemli olan şudur; aday adaylarımızla birlikte, adayımız belli olmadan bile tam saha pres yaparak, adaymışlar gibi çalışarak, başarıyı yakalamaktır. Bu noktada inancımız tamdır. Süreç Cuma günü sona erecek. Cuma yada Cumartesi akşamı aday adayı tanıtımı yapacağız. Pazar günü de genel merkez gelecek tüm ilçelerle ve ille de alakalı temayül yapacak. Bununla ilgili de hazırlıklarımıza başladık. Arkadaşlarımız kendi birimleri çerçevesinde çalışıyorlar” diye konuştu.

Alp kendi aday adaylığı ile ilgili sürecin devam ettiğini de belirtti ve konuyla ilgili,  “Bizim aday adaylığı ile ilgili durumumuz ay sonu netleşecek. Sonrasında da başvurumuzu yapacağız. Her hangi bir sorun bu konuda bulunmuyor. Bizim parti de rekabet olmaz. Bizim parti de birlik ve beraberlik olur. 10 tane aday adayı kendi içlerinde bu işi en iyi ben yaparım demeleri gayet normal ama aday belirlendikten sonra o adayın arkasında kenetlenmeleri en büyük özelliğimizdir. 3 yerel seçim geçirdik, 4’üncüye gidiyoruz. Bu noktada partimizin güçlü yönü bu. O yüzden her hangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. AK Parti’nin bu kadar aday adayı başvurusu alması ama muhalefet partisinin bir aday adayı dahi olması AK Parti’nin büyüklüğünün ve gücünün göstergesidir. Sonuç olarak 25 binden fazla üyeye sahibiz. Bunun dışında şunu da belirtmekte fayda var. Aday adaylarımız bizim kurumsal yapımıza uygun çalışma içerisine girecekler. Temayülden sonra çalışmalarına başlayacaklar. Pazartesiden sonra 10 koldan saha da olmuş olacağız. Bizim için önemli olan isim değildir, partimizin oyunu arttırmaktır. Ocak’ın 10’una kadar da adayın açıklanacağını tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu