Eğitim

Amaçları iyi birer sanatçı olmak

İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarından İZMEK bünyesinde açılan yaz dönemi kurslarından gitar kursuna çocuklar yoğun ilgi gösteriyor

Çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirdikleri gitar kursuna 12 yaş üstü 247 kişi katılıyor. Haziran ayında başlayan ve Eylül ayında sona erecek gitar kurslarında İhsan Demirer, Sercan Akar, Aslı Yağız ve Elif Melis Akçı öğretmenlik yapıyor. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Pazar günlerindeki kurslara katılan öğrenciler gitar çalmanın inceliklerini öğrenirken, sosyalleşiyor ve yeni arkadaşlıklar da ediniyor.

Kursiyerlere klasik gitarın kısa tarihi, tel çekme bilgisi, müziğin temel üyeleri, nota bilgisi, ritmik alıştırmalar, nota okuma, deşifre, gitar çalmada oturuş ve tutuş tekniği, enstrümanı sabitleme, gitarda pozisyon ve ses çalışmaları, perdeye baskı ile ses elde etme bilgisi, egzersizler, adaptasyon çalışmaları ve ses bilgisi eğitimleri veriliyor. Kurslarda öğrencilerin müzik bilgilerine katkı sağlanarak, müzik alanında kendilerini geliştirmelerine imkan da sağlanıyor.

Amaçları iyi birer sanatçı olmak

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu