Güncel

“Andımızdan niye rahatsızlar?”

Türk Sağlık Sen Kocaeli İl Başkanı Ömer Çeker, “Andımız milli bir meseledir. Malum-Sen başkanı andımızın nesinden rahatsızdır?” diye sordu

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, kamu çalışanlarının gündemini meşgul eden konular ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Yerel Hizmet Sen İl Temsilcisi Özcan Karabulut, Türk İmar Sen İl Temsilcisi Kürşat Karadeli, Türk Emekli Sen Şube Başkanı Ekrem Ertürk ve Türk Emekli Sen Dernek Başkanı Alp Timincioğlu katıldı.

“AKSİNİ İDDİA EDEN GAYRİ MİLLİDİR”

Danıştay okullarda Andımızın okutulmasını yasaklayan düzenlemeyi iptal etmesi hakkında konuşan Türkiye Kamu Sen İl Başkanı Ömer Çeker, “Bir an önce mahkeme kararının fiili duruma dönüştürülerek andımızın tüm okullarda okutulması gerekmektedir. Türkiye Kamu Sen olarak bu konuda taviz vermeyeceğiz. Çünkü bu milli bir meseledir. Aksini iddia eden de gayri millidir” dedi.

“ATATÜRK’TEN Mİ RAHATSIZ OLUYORLAR?”

Çeker, “Memurun onlarca sorunu varken alanlara çıkmayan, açıklama dahi yapmaktan imtina eden Malum-Sen mesele andımız olunca karşı çıkmak adına alelacele açıklama yapmış ve eylem kararı almıştır. Merak ediyoruz Malum-Sen (Memur- Sen) başkanı andımızın nesinden rahatsızdır. Türk olmaktan mı, doğru olmaktan mı, varlığının Türk varlığına armağan olmasından mı, Atatürk’ten mi yoksa ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözünden mi rahatsız olmaktadır” diyerek tepkisini ortaya koydu.

“MEMURLARA EK ZAM VERİLMELİ”

“Kamu çalışanlarına ek zam verilmeli” diyen Çeker, “Yıllık enflasyonun % 24,5’e yükselmesiyle memur maaşlarının son üç ayda % 6,4 oranında erimiştir. Eylül ayı asgari geçim sonuçları çerçevesinde ortaya çıkan rakamlar özellikle kamu görevlilerinin kayıplarının artarak devam ettiğini ortaya koymuştur. Eylül ayında memurun önceki aya göre 212 TL daha fakirleştiği görülmektedir. Memurlarımızın bu rakamlarla geçinme imkanları kalmamıştır” diye konuştu.

“EK GÖSTERGELER YÜKSELTİLMELİ”

Çeker, “Tüm siyasi partiler secimden önce, seçim beyannamelerine kamu çalışanlarına ek gösterge verecekleriyazdılar ve ek göstergenin 3 bin 600’e çıkarılacağı müjdesini seçim öncesi kamu çalışanlarına vermişlerdi. Ek gösterge tüm kamu çalışanlarının sorunu, burada da bir ayrımcılığa gidilmeden tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri yükseltilmelidir. Hiçbir kamu çalışanı bu düzenlemeden mahrum bırakılmamalıdır” açıklamasını yaptı.

“Andımızdan niye rahatsızlar?”

“KAMUDA İHANETE SON VERİLSİN”

“Kamudaki bir diğer büyük sorun da liyakat ve ehliyet meselesidir” diyen Çeker, “Türkiye Kamu Sen olarak Türkiye’nin yaşadığı zorlu süreçte milli birlik ve beraberlik adına çok sıkıntılara katlandık. Fakat memleketi yönetenlerin ısrarla birlik ve beraberlik vurgusunu yapmasına rağmen, kamuda halen ayrımcılık uygulamaları sürüyor. Bu işlerin bilerek yapılması tam anlamıyla ihanettir. Kamuda bu ihanete bir son verilmesi gerekir” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu