Güncel

Andız’dan sert tepki

Andız, “Ne Atatürk’ün adını silebilirsiniz ne de Türkiye Cumhuriyetini yıkabilirsiniz“ dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, Dilovası’nda Atatürk büstüne yapılan saldırının ardından yazılı bir açıklama yaparak olayı kınadı.

Dilovası’nda Yusuf Saba adlı bir şahsın Atatürk’ün büstüne saldırıp, hakaret ederken çektirdiği videoyu sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaşmasının ardından CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız da yaptığı açıklamayla olayı kınadı. Andız, “Siz hep kalleş olun korkakça saldırın. Ne yaparsanız yapın bu ülkeden ne Atatürk’ün adını silebilirsiniz ne de Türkiye Cumhuriyetini yıkabilirsiniz” dedi

“VATANA SALDIRI İLE EŞ ANLAMLIDIR”

“Bu yapılan saldırı Türkiye Cumhuriyet’ine yapılmıştır” diyen CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Atatürk; Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, devlettir. Atatürk Türk milletinin kurucu değeridir. Bir ülkenin kurucu değerine saldırı vatana saldırı ile eş anlamlıdır. Atatürk’ün değerlerine yapılan saldırı karşısında susmayacağız. Düşmanlarının bile önünde saygı ile eğildiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle ne nefretle kınıyoruz” diye konuştu.

“GEREKLİ CEZAYI ALACAKLARINA İNANIYORUZ”

Atatürk ebedi önderimiz, ilkeleri de yolumuzu aydınlatan birer meşaledir diyerek sözlerine devam eden Andız, “ Bu gerçekliği kimse değiştiremez. Değiştiremeyeceği gibi hiç kimse de Atatürk’ün yerini dolduramaz. Yüreğimizdeki Atatürk sevgisini, Cumhuriyet sevdasını hiç kimse yok edemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük zaferlerin kahramanı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine saygı göstermeyenlerin gerekli cezaları alacağına inanıyoruz “ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu