Magazin

Ankara’dan güzeller geçti

Models of Turkey Güzellik Yarışması finali görkemli bir şova dönüştü

Models of Turkey Güzellik Yarışması muhteşem bir tören ve defile gösterileri eşliğinde Ankara Crowne Plaza’da gerçekleşti. Bu yıl 12. kez düzenlenen Models of Turkey Güzellik Yarışması’nda finale kalan 20 güzel dereceye girmek için podyuma çıktı. Models of Turkey Güzellik Yarışması, Ankara Crowne Plaza’da düzenlenen final gecesiyle bu yılın en iyilerini seçti. Mariia Özdemir, Nesrin Kılavuz, Vahe Kılıçaslan, Semra Kızılmeşe, Aydan Özdoğan, Seray Akıncı, Cevher Aksoy, Muammer Ketenci, Yalçın Genç, Gülcan Nalbanoğlu, Ekaterina Ayva, Erhan Yalçın, Murat Ünal, Gül Muratoğlu, Fatma Semiz, Cansu Durkun, Şenol Kalyoncu, Olga Kalemci, Tyla Angelis gibi tanınmış isimlerinden oluşan jüri, 20 finalist arasından değerlendirme yaparak Türkiye güzellerini seçti.

Ankara’dan güzeller geçti

Defileler yarışmaya renk kattı

Yarışmacıların Muammer Ketenci Defilesi, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü defilesi, Joker Ajans’ın bünyesinde Maria Özdemir‘in kurduğu Model Akademi’nin 18 yaş altı mankenleri ve daha birçok defilenin yer aldığı yarışmada geçmiş yılların modelleri ve 20 finalist güzel eşliğinde kostümler podyumda sergilendi. Ayrıca Cevher Aksoy birbirinden güzel şarkılarını güzeller ve geceye gelen konuklar için seslendirdi.

Ankara’dan güzeller geçti

Güzellerin tacını tanınmış isimler taktı

Jürinin değerlendirmesi sonucu 21 yaşındaki Diana Ermak  birinci oldu. Diana, tacını Semra Kızılmeşe ile Orçun Apay’ın elinden aldı. Güzellik yarışmasının ikincisi Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisi 19 yaşındaki İrem Rona olurken Muammer Ketenci ve Gül Muratoğlu güzele tacını sundu. Üçüncülüğü lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Afina Podsevalova kazanırken bu güzele de tacını Fatma Semiz taktı. Dördüncülüğü ise TED Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Ceyda Yığman layık görüldü. Yığman’ın pelerinini Nesrin Kılavuz giydirerek tacını elleriyle güzele taktı. Gecede Cansın Çelik ise Joker ajans güzeli seçildi.  20 Adayın finale kaldığı başkentin tek güzellik yarışmasını yüzlerce konuk izlerken günlerce süren kamp sonunda güzeller podyuma çıkarak beğeni ile izlendi. Pasta şefliği eğitimi alan birinci güzel Diana Ermak iki yıldır bu işi yapmakta. Çocukluğundan beri hayali olan modelliğe Ankara’da profesyonel olarak başladı. Şu anda farklı giyim ve kozmetik firmalarında; markalara modellik yapmakta. Diana Yarışmaya Ankara’dan katıldı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu