Yaşam

Artvin yolcusu kalmasın

KARBAFED, geleneksel hale dönüştürdüğü Artvin gezilerinden birini daha gerçekleştiriyor. Gezi bu kez Rumeli Türkleri ile kültürel kaynaşmaya da katkı sunacak

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu kısa adıyla KARBAFED; ilkini 08-08-2018’de başlattığı Artvin tanıtım gezilerinin bir yenisini daha el yükselterek gerçekleştirecek. Başkan Mikail Kalyoncu liderliğinde kurulan ve kentte kurulduğundan bu yana yoğun bir şekilde gerçekleştirdiği kültür ve dayanışma etkinlikleriyle farklı bir nefes olan KARBAFED; bu kez de Kocaeli’de yaşayan Artvin kökenli hemşerileri ile birlikte yine Kocaeli’de yaşayan Rumeli Türkleri’ni kaynaştıracak anlamlı bir geziye imza atacak.

Artvin yolcusu kalmasın

KARBAFED ve Recep Altıntip başkanlığındaki Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğinde organize edilen ve kültürler arası köprü kurmayı hedefleyen geziye bu yıl da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkı sunuyor. 14 – 20 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek geziye Kocaeli’de yaşayan Artvin kökenliler ve yine Kocaeli’de yaşayan Rumeli Türkleri katılacak.

Artvin yolcusu kalmasın

ARTVİN’İ GÖRMEDEN CENNETİ TARİF EDEMEZSİNİZ”

“Artvin’i görmeden cenneti tarif edemezsiniz” sloganıyla tanıtımı yapılan kültür gezisinde;  coğrafyasının haşinliği ile daha da güzelleşen doğası; sarp kayalıklarından yaylalarına, bereketli yağmurlarıyla devamlı yıkanan taşından yeşilinin bin bir tonuna; muhteşem Artvin, gezi katılımcılarına tanıtılacak.

Artvin yolcusu kalmasın

Artvin’in gezilecek yerlerinin özenle oluşturulduğu rotada; geziye katılacak vatandaşlar, 5 gün 5 gece boyunca; Murgul’un Delikli Kaya Şelalesi’nden, Arhavi’nin muazzam Mençuna Şelalasi’ne; Borçka’nın Karagölü’nden Şavşat Karagöl’e, Ardanuç’un Cehennem Deresi Kanyonu’na da götürülecek. Tarihinde 7.kez sular altında kalacağı için taşınacak olan Yusufeli’nin merkezi de dahil olmak üzere Artvin’in insan hayatından en az bir kez görülmeye değer güzellikleri rotaya eklenmiş durumda.

Artvin yolcusu kalmasın

Artvin’de, 22 Metre Yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe de gezinin rotası içerisinde. KARBAFED; geziye katılacak vatandaşlara Hopa, Kemalpaşa, Kafkasör’ün de güzergah dahilinde olduğu rotada;  çay ekili yamaçlarını, yüksek sesle ama kalpten konuşan insanlarını, cağ kebabını, şahane pidesini, leziz kahvaltısını, tereyağını, peynirini, muhlamasını, silorunu, horonunu tanıtmayı vaat ediyor.

DETAYLI GEZİ PROGRAMI

14 Ağustos Saat 14.30 Kocaeli’den çıkış

15 Ağustos Yusufeli ziyareti sonrası Artvin sahile varış tekne turu. Minibüsler ile cam teras, Atatepe ve Kafkasör yaylası Artvin merkez varış yemek (Konaklama)

16 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası minibüsler ile Şavşat Karagöl, Seyir tepesi ve Ardanuç Cehennem Kanyonu ziyareti sonrası konaklama yerine dönüş akşam yemeği (Konaklama)

17 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası Borçka ilçesinden minibüsler ile Karagöl ziyareti isteğe bağlı Zip-line  etkinliği sonrası konaklama yerine dönüş akşam yemeği (Konaklama)

18 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası minibüsler ile Murgul Delikli Kaya ve bakır fabrikası ziyareti dönüşü akşam yemeği ve (Konaklama)

19 Ağustos Sabah kahvaltısı sonrası minibüsler ile Arhavi Mençuna şelalesi ve Batum ziyareti devamında Batum çıkışı ve Kocaeli’ye dönüş.

20 Ağustos Kocaeli’ye varış

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu